6.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Holešov podlehl doma Morkovicím až v penaltové loterii

9

Kroměřížské derby bylo k vidění v sobotu v Holešově, kam zavítaly Morkovice. Ty v minulém kole trestuhodně ztratily bod v duelu s Nevšovou, když prohospodařily tříbrankový náskok. Utkání V Holešově nemělo favorita a očekával se vyrovnaný zápas, což se nakonec i vyplnilo. Domácí zachraňovali bod až v samotném závěru a morkovičtí fotbalisté podruhé za sebou ztratili výhru v samotném konci. Na penalty se pak více dařilo hostujícím hráčům.

Hosté se ujali jednobrankového vedení

V Holešově se střetly dva týmy, které jsou fotbalovými odborníky považovány za kandidáty na postup do nově tvořené divizní skupiny. Očekával se proto kvalitní souboj dvou vyspělých soupeřů a diváci se Na Střelnici určitě nenudil. Viděli čtyři branku a na závěr i penaltovou loterii. "Domácí celek vstoupil do zápasu s Morkovicemi aktivně, když do několika slibných příležitostí se dostal zásluhou Křenka, ale stav se po neproměněných šancích  neměnil. Když ani Dubec hlavičkující z jasné pozice gólmana hostí nepřekonal, byli to hosté kteří z ojedinělé příležitosti se ujali vedení Tesařem 1-0 a do šaten tak odcházeli v lepším rozpoložení", hodnotí první půli holešovští funkcionáři.

Domácí srovnali až v poslední minutě

Ve druhé půli se dal očekávat velký tlak domácího celku, což se nakonec i vyplnilo. "Po poločase se domácí tlačili za vyrovnáním ,což se povedlo v 52. minutě Uličnému, který po individuální akci srovnal na 1-1. Domácí  celek se zřejmě vyrovnáním uspokojil a pustil hosty z Morkovic do několika slibných příležitostí, až to vyústilo v 74. minutě gólem Oplta, který z hranice šestky překonal Janalíka. Až v závěru zápasu byla korunována vyrovnáním snaha domácích, když Josef Křenek v 92. minutě srovnal na 2-2. V penaltovém rozstřelu si vybojovali bod navíc hráči Morkovic", viděli druhou půli fotbaloví činovníci z Holešova na svých webových stránkách.

Na penalty vyhráli hosté

Na penalty se pak více dařilo hostujícím hráčům.

SFK Elko Holešov
web Holešova: Snaha o vyrovnání byla korunována až v nastaveném času, na penalty byli šťastnější hostující fotbalisté.

FC Morkovice
fanoušek Morkovic: Opět jsme přišli v závěru o výhru, naštěstí se nám podruhé za sebou podařil penaltový rozstřel.

R. Janalík [-] - F. Kotas [-] (59. T. Zakopal [-] ) , V. Matulík [-] , P. Polomík [-] (72. M. Olša [-] ) , J. Dubec [-] , J. Křenek [-] , M. Bejtkovský [-] , D. Čep [-] , M. Charuza [-] , S. Uličný [-] , J. Chudárek [-]

D. Jarka [-] - D. Hradil [-] , J. Smažinka [-] , M. Rozsypal [-] , D. Prachař [-] - K. Chalupa [-] , D. Judas [-] (65. S. Sigmund [-] ) , J. Kapounek [-] - D. Tesař [-] , M. Oplt [-] , D. Knap [-]

ŽK: 50. P. Polomík - 63. J. Smažinka , 69. K. Chalupa , 69. M. Oplt , 90. D. Knap , 90. D. Tesař .
Hráči zápasu: J. Křenek , D. Čep - D. Knap , M. Oplt .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: MIČKAL Karel - STODŮLKA René, KORCH Jan.