1.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Moravské Budějovice zdolaly Luka

26

Zápas týmů ze špičky tabulky vyšel lépe domácím.

Domácí po poločase vedli

Za chladného počasí si diváci moc pěkného fotbalu neužili. Domácí šli do vedení v devatenácté minutě, když po faulu na Kamila Svobodu proměnil penaltu Libor Stehlík - 1:0. Poté měli optickou převahu hosté, ale bez brankové efektu. Střelu Vařejky zlikvidoval domácí brankář Jelínek a dalekonosná střela Petra Číhala těsně minula břevno. V samotném závěru další slibnou akci domácích zastavilo špatné zpracování míče.

Domácí si vedení pohlídali

V 55. minutě měl gól na kopačce hostující Vomela, ale ve vyložené šanci netrefil branku. A tak přišel trest v podobě druhé branky domácích, kdy střídající Aleš Svoboda vyslal středem do úniku Kosmáka, který po obejití dvou obránců pojisti domácím vedení - 2:0. Poté měl šanci Bratršovský, ale netrefil prázdnou branku. Pojistku na vítězství mohl dát v 77. minutě Kopeček, ale po trestném kopu Pařízka se od něj míč odrazil pouze do tyče. V 86. minutě se trefil hostující Bratršovský a zdramatizoval tak konec utkání - 2:1. Domácí si však další domácí vítězství již sebrat nedali.

SK BUWOL METAL Luka n.Jihl.
SK Buwol-Metal Luka nad Jihlavou (web): V utkání jsme byli aktivnější a hráli jsme lépe. Bohužel, fotbal se hraje na góly a na to jsme doplatili.