5.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2018-2019

Malesice získaly bod navíc až díky dvacáté penaltě!

43. M. Otýs , 68. M. Nachtmann - 23. V. Žák , 45. V. Žák
17

Report zaslal Jan Vild.

Hosté po poločase vedli

Malesicím se příliš nevydařil vstup do soutěže, Volduchy si zatím počínají jako noc a den. Po jasné výhře s Holoubkovem tak chtěli Voldušští konečně bodovat i venku. Museli se ale vyrovnat s absencí Hoblíka, jehož těsně před zápasem skolila nemoc, zranění vyřadilo také Hejska.

Duel otevřel trestný kop Malesic ve 4. minutě, s nímž si brankář Fous poradil. V 6. minutě mohly odpovědět Volduchy po dobře zahraném rohovém kopu. Bron na zadní tyči hlavičkoval do odkryté brány, obránce Sokola ale nakonec dokázal balón odpálit do bezpečí. V 8. minutě se opět ocitl v nadějné pozici Bron, jehož bombu trochu neortodoxním zákrokem vykopl gólman Homolka. V 19. minutě fauloval trochu zbytečně blízko vlastního pokutového území Přibík a vykoledoval si žlutou kartu. S následným trestným kopem si poradil brankář Fous. Ve 23. minutě přišla nádherná akce Volduch. Bron středem hřiště prostrčil míč na naběhnutého Žáka, jenž si s velkou šancí poradil na jedničku a poslal Hřebenáře do vedení – 0:1! Uběhla sotva minuta, když mohl Bron dokonce navýšit skóre. Z metru ale napálil jen gólmana Malesic.  K vidění byl celkem pohledný fotbal z obou stran ve 43. minutě se prosadili také domácí. Voldušští doslova zachrápali snad na všech svých pozicích. Po velkém nedůrazu domácí vyšachovali voldušskou obranu a M. Otýs již měl před Fousem jednoduchou práci – 1:1! Odpověď Volduch ale byla velmi rychlá. Nedorost dlouhým pasem našel Vladimíra Žáka, jenž si to z pravé strany pádil na brankáře Homolku a ranou k tyči vrátil Volduchám vedení – 1:2!

Domácí dokázali srovnat

Druhý poločas otevřely dvě příležitosti Volduch. Ve 46. minutě vypálil bombu z dálky Jan Bron, gólman Malesic robinsonádou vyškrábl míč na roh. Ve 47. minutě se ve stoprocentní šanci zjevil Pernica, z blízka však napálil jen nohy brankáře Homolky. V 51. minutě byly Malesice blízko vyrovnání. Po velmi dobře kopnutém rohu však hlavička domácích doslova o milimetry minula zadní tyč Fousovy brány. V 62. minutě mohl zvýšit voldušské vedení Škarda, jeho dělovku gólman vytáhl. V dalších minutách postupně převzaly otěže zápasu Malesičtí. Hřebenáři přestali nepochopitelně hrát a začali spíše zmatkovat. Trest přišel velmi brzo. Ještě v 65. minutě zachránil voldušské akcie dobrým zákrokem Fous, v 68. minutě už byl ale i on krátký. Fotbalisté Malesic dostali na polovině Volduch až příliš mnoho prostoru, čehož využili k vyrovnání Nachtmannem na 2:2! Voldušské hráče obdržená branka neprobrala, kupili jednoduché chyby a Malesice si vypracovaly několik standardních situací v nebezpečné vzdálenosti od brankáře Fouse. Obrana Hřebenářů ale všechny vážnější situace ustála, a tak souboj dospěl do penaltového rozstřelu.

Dlouhý penaltový rozstřel

V něm si střelci obou týmů počínali vesměs famózně, prvních devatenáct (!!!) pokusů bylo úspěšných, a tak vše rozštípl až pokus dvacátý. Ten voldušský bek poslal Pánubohu do oken, tudíž se z bonusového bodu mohli nakonec radovat hráči Malesic.

Zápas přinesl celkem pohledný fotbal z obou stran, Hřebenáři výpadkem v závěrečné půlhodině dali možnost domácím k vyrovnání a nakonec musí bod chtě nechtě brát. V příštím kole se Volduchy střetnou na domácí půdě se Slovanem Plzeň, Malesice čeká opět doma trápící se Raková.