--

Povedená tečka Štěchovic, poradily si s Vltavínem

10. L. Batka , 33. M. Novák
20

Poslední zápas roku čekal mužstvo trenéra Zbyňka Busty na domácí půdě ve Štěchovicích, kam dorazilo velmi zkušené a silné mužstvo Vltavínu, dočasně vedené trenérem Tomášem Freislerem. Těžkého zápasu se soupeřem z horních pater tabulky se domácí mužstvo nezaleklo a už v prvním poločase zadělal na výhru trefami Batky a Nováka. Po přestávce sice hosté měli výraznější územní převahu, ale Řeháka nedokázali ani jednou překonat.

V těžkých podmínkách, které ve Štěchovicích panovaly v úvodních minutách, se nejlépe zorientovalo domácí mužstvo, které zahrozilo ve 4. minutě, ale Batkův pokus Štorc reflexivně vyrazil. Hosté opověděli pokusem Rady, který mířil mezi tři tyče, ale Řehák balon stihl vyrazit. V 10. minutě využil Košata podklouznutí Eichlera a rázem se dostal lehce do vápna, kde přesně našel Batku, před kterým zívala odkrytá brána, kterou přesným zakončením neomylně trefil – 1:0. Kombinačně hrající hosté měli šanci vyrovnat ve 24. minutě, když zakončoval Veselý, jenže balonu stál v cestě Řehák a jeho další skvělý zákrok. Následovala šance na opačné straně ve 33. minutě, kdy se Štědronský dostal k odraženému balonu, využil dostatek času k odcentrování a našel hlavu Nováka, který i se štěstím překonal Štorce – 2:0.

Po přestávce se domácí uchýlili spíše k obraně, která byla tak pevná, že se Vltavín dostal poprvé do větší šance až v 58. minutě, kdy dvakrát pálil Maione z malého vápna, ale neuspěl podobně jako Valíček s Pozníčkem v dalších minutách. Naději na kontaktní gól prováhal v 77. minutě Veselý, když nedosáhl na centr Pozníčka. Další šance se dostavily až v závěru, Valíček v 89. minutě neuspěl pokusem z otočky a v nastaveném čase Řehák u tyče zakročil při pokusu Pozníčka, díky čemuž uhájil čisté konto.

zdroj: fotbalstechovice.cz