Sova stihl hattrick za úvodních devatenáct minut

3. P. Sova , 7. P. Sova , 19. P. Sova , 74. J. Košík - 18. J. Keltner , 74. T. Dufek
26

Již po devatenácti minutách byl stav 3:1, když v libodřickém dresu exceloval Pavel Sova. Laxně hrající Kouřim si koledovala o daleko vyšší příděl a pro domácí je tento bodový zisk velice důležitý.

Raketový start Libodřic

"Zápas bereme všichni velice vážně, dobře víme, o co hrajeme", burcoval před vstupem na hřiště domácí Pavel Škopek a domácí se podle toho zakousli do soupeře hned od úvodního hvizdu. První šanci zazdil Hrstka, na druhé straně zazlobil Dufek, ale domácí fandové se mohli poprvé radovat už ve třetí minutě.

Po faulu na hraně pokutového území nařídil pan rozhodčí penaltu, kterou Pavel Sova bezpečně proměnil - 1:0. I dál byli Libodřičtí velice nebezpeční a hned po čtyřech minutách přišla další branková situace. Pavel Sova si naváděl míč na hranici šestnáctky. Už, už to vypadalo ze prováhal nejlepší pozici, ale přízemní střelou na zadní tyč nedal Havránkovi šanci - 2:0.

Kouřimští se postupně dostávali do hry a po nevydařeném centru Jana Keltnera se dostali se svým soupeřem do těsného kontaktu, protože míč skončil za zády Koláře - 2:1. Domácí odpověď však přišla vzápětí. Škopkův dlouhý aut prodloužil Pavel Sova hlavou přesně za zadní tyč - 3:1.

To běžela teprve devatenáctá minuta. Jenže do konce poločasu se diváci dalších gólů nedočkali. K vidění bylo jen několik marných pokusů Hrstky.

Kouřimští si laxní hrou koledovali o debakl

V úvodu druhé půle se hrála nakopávaná, ale útočníci se nedokázali dostat k zakončení. Na straně Libodřic střílel nad bránu Pěkný, Pohanka trefil slabou střelou gólmana. Kouřimští zahrozili po rohovém kopu, kdy míč vyrazil před hlavou Holuba Kolář a Dufkova křížná střela minula tyč o decimetry.

Po hodině hry došlo pro diváky k málo pochopitelnému střídání, když domácí lodivod Vladimír Zelinka stáhl ze hřiště Sovu a Baška a svůj tah vysvětlil: "Sovu potřebuji pro příští zápas a teď už má žlutou a Adama střídám, aby si zahráli další kluci - věřím, že máme kvalitu a už zápas dovedeme do tří bodů."

A měl pravdu. Po pár minutách pobytu na hřišti dostal Josef Košík krásnou uličku od Pěkného a z úhlu šajtlí překvapil Havránka - 4:1. V téže minutě ale hosté zase snížili. Snížek vybojoval na vlastní půlce míč, převedl ho přes půlící čáru a podobně jako soupeř vyslal Tomáše Dufka za obranu a ten neměl problém přehodit vybíhajícího Koláře - 4:2.

Závěr zápasu byl ve znamení šílených chyb hostujících zadáků a přehlídkou zahozených šancí domácích, kdy se dostávali na středu tváří v tvář brankářovi Kouřimi. Košíka poprvé vychytal Havránek, Hrstkův pokus zastavila tyč. Zmar zmarů předvedl Košík. Přízemní střelu Havránek zpomalil, dobíhající Košík měl před sebou zívající bránu, ale vracející se Havránek mu stačil míč vyšťouchnout na roh. Líbit se mohla Pánkova pohotová střela ze vzduchu, ale minula tyče.

I tak se domácí mohli radovat ze tří důležitých bodů: "Hráli jsme dobrý a atraktivní fotbal, Kouřim si mohla odvézt mnohem více gólů, bohužel snajpra jsme dnes měli jen jednoho", podělil se o zážitky po utkání Pavel Škopek.

FK Libodřice
Vladimír Zelinka, trenér: Po ostudné prohře v Býchorech si hráči uvědomili, že k utkání musí přistupovat jinak. A výsledkem bylo vítězství nad Kouřimí po bojovném a zodpovědném výkonu, za což bych hráčům chtěl poděkovat.

TJ Kouřim
Miloslav Hrdlička, trenér: Naše trápení a tápání pokračuje. Především defenziva, která byla celou sezónu naší velkou jistotou, se v posledních kolech mění na bolavou patu. Velký problém nám dělá zakládání útoku, kde hrajeme naivně a kupíme laciné chyby. Libodřicím jsme tak dost ulehčili situaci, když už v sedmé minutě vedly o dvě branky. Po našem snížení následovala další hloupá chyba a domácí znovu odskočili. V poločase si kluci v kabině vše vyříkali, ale výrazné zlepšení to nepřineslo. Je pravda, že na hráčích byla znát větší bojovnost, ale další laciné ztráty nás srážely. Soupeř hrál důrazně a nedal nám metr hřiště zadarmo, naopak my mu dopřáli hodně prostoru a na obrazu hry i pohybu obou celků byl ten rozdíl patrný. V zápase zachytal skvěle Lukáš Havránek, který nás při mnoha šancích domácích často podržel svým zákrokem, což dokázali ocenit i fanoušci Libodřic.

Počet diváků: 80. Rozhodčí: Voborník Josef - NĚMEC Ladislav (N), ŠVORBA Milan (N).