--

--

Trutnov získal bod navíc po penaltách

8

V druhém zápase na hřišti soupeře přivezli hráči Jiskry Mšeno bod za remíz 2:2 z hřiště dvanáctého Trutnova. Jablonečtí dvakrát v zápase vedli, ale domácím se pokaždé povedlo skore dorovnat.

Už v 5. minutě hlavičkoval dobrý centr z levé strany rybičkou Just, ale branku netrefil. Rozehrávku domácích vystihl posléze Rozkovec, ale jeho technický lob v trutnovské brance neskončil. Jiskra gólově udeřila až ve 14. minutě, to na levé straně dobře udržel balon Krejčík a pak podél lajny poslal šikovný balon na Justa, ten nakonec střelou přesně k tyči přivedl Jiskru do vedení 1:0.

Jenže trutnovští dokázali hned z první vážnější šance skore srovnat, běžela 21. minuta a dlouhý výkop brankáře Šťastného propadl přes krajního obránce k Tobiášovi, který našel mezi jabloneckými obránci Brejchu a ten vyrovnal na 1:1. Poté pálil z velké dálky Nulíček, ale trutnovský brankář s vypětím všech sil stačil jeho štiplavý pokus vyboxovat. Ve 32. minutě si Mšeno vzalo vedení zpět, Justův trestný kop nedaleko rohového praporku propadl ve vápně ke Krejčíkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě a Mšeno opět vedlo 2:1. Hosté mohli do poločasu srovnat po dvou nebezpečných standardních situacích, ale jablonecká defenzíva je přestála. Naopak naši hráči mohli odskočit na rozdíl dvou branek, nejdříve pálil z dobrých čtyřiceti metrů Rozkovec a jeho pokus musel Šťastný v brance vyrážet na roh. Z něj hlavičkoval výborně ještě Houser, ale brankář Trutnova předvedl dobrý reflex a míč vyrazil!

Druhý poločas se hrálo výrazně mezi vápny a větších šancí bylo poskromnu. Domácí dokázali z nenápadné akce v 58. minutě opět srovnat. Domácí Zezula totiž dokázal o balon oloupit jako posledního nic netušícího Rozkovce a svůj nájezd vyřešil zdárně na 2:2. Jiskra navíc muselo chvíli po vyrovnání nuceně střídat zraněného Justa. Dál se hrála vyrovnaná partie, až v poslední desetiminutovce museli být jablonečtí více na pozoru. Nejdříve stačili naši obránci včas zblokovat dobrou střelu Tobiáše, v závěru kryl u tyče střelu Matějky pozorný Masařík. Duel nakonec skončil dělbou bodů po remíze 2:2 a o majiteli dalšího bodu do tabulky rozhodly až střely z pokutových kopů.

V něm byli šťastnější domácí hráči, když byli všichni střelci úspěšní před gólmany. Až ve čtvrté sérii chytil pokutový kop Krejčíkovi brankář Šťastný a domácí tak získali nakonec celkem body dva.