21.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

--

Boršov si na domácí půdě zastřílel proti Vltavanu

22

Do areálu Boršova nad Vltavou dorazil v sobotním popoledni loučovický Vltavan. Souboj sousedů v tabulce, kteří už nemají starosti se záchranou v soutěži, vyzněl lépe pro domácí, kteří si s chutí zastříleli. Loučovice přesto, že prohrály vyšším výsledkem, rozhodně neodehrály špatné utkání. Domácím se po dvouzápasovém trestu vrátila opora a kapitán Jan Gruber.

Gól hned v první minutě

A byl to právě navrátivší kapitán, který se postaral o rozruch hned na začátku utkání. V 1. minutě napřáhl Gruber z poloviny hřiště, čímž překvapil hráče, fanoušky, ale hlavně hostujícího gólmana Hüttnera a otevřel skóre – 1:0. To se na hostech podepsalo a jejich hra nebyla dobrá. Přesto se zvedli a v 18. minutě se z pravé strany řítil na domácího brankáře Bublíka Matulík, ale těsně minul domácí svatyni. Další šanci měl Toth, ale i on, v pokusu obstřelit brankáře, netrefil branku. Domácí zlobili hlavně ze standardních situací a hned dvě po sobě jdoucí proměnili. Ve 34. a 36. minutě se trefil dvakrát Řežáb a upravil na 3:0. Do šaten tak odcházeli spokojenější hráči Boršova, kteří zaslouženě vedli.

Vltavanu se branku vstřelit nepodařilo

Do druhého poločasu vstoupil Vltavan dobře a byl nebezpečný, zejména Toth dělal domácím velký problém, ale branku ze čtyř šancí nedokázal vstřelit, přesto že je řešil dobře. Poprvé skvěle zasáhl domácí brankář, podruhé ho zastavila tyč. Přesto byl druhý poločas ze strany Vltavanu lepší. Domácí si hlídali své vedení, nebyli tolik aktivní a čekali na brejkové příležitosti, ty přišly, ale ani domácí nedokázali překonat hostujícího gólmana Hüttnera. Loučovice se snažily alespoň výsledek korigovat, ale nedokázali překonat Bublíka. V 87. minutě prošel Gruber středem hřiště a tváří v tvář Hüttnerovi uspěl a upravil na konečných 4:0.

Vltavan Loučovice
Vlastimil Sulzer (trenér): Předem musím pochválit areál v Boršově, kde jsem dlouhou dobu nebyl a strašně moc tady udělali v kladném provedení, celý areál ale i trávník byl velice pěkný. Výsledek je krutý a myslím, že rozdíl mezi týmy nebyl čtyřbrankový. Domácí nastartoval rychlý gól, my se stále trápíme v koncovce a máme problém s bránění standardních situací. Za hosty bych pochválil dva hráče (Gruber a Řežáb), za nás Beran a v útoku byl nebezpečný Jakub Toth