24.kolo, Olomoucký | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

--

--

3

V sobotu 2. června bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 24. kola, 1. A třídy, skupiny B, mezi určickým mužstvem a jedenáctkou Brodku u Přerova. Naposledy se tito soupeři utkali 15. října v Brodku a domácí vyhráli 3:2

V prvním poločase měli míč na kopačkách o poznání častěji hosté. V 15. minutě domácí vyrobili před svou brankou hrubku, kdy se po riskantní malé domů mohl Brodek dostat do vedení, ale míč skončil v zámezí. V 35. minutě se na hranici velkého vápna uvolnil Složil a přízemní střelou otevel skóre utkání- 0:1. V závěru poločasu se začaly prosazovat i Určice. Nejprve nezužitkoval O. Halouzka přihrávku od svého bratra, protože v  rozhodujícím okamžiku podklouzl a míč skončil v zámezí. Chvíli na to Menšík z trestného kopu zamířil do míst, kde stál gólman Huňka.

Po změně stran měly Určice několik nadějných příležitostí a hned tu první O. Halouzka přetavil ve vyrovnání. V 58. minutě O. Halouzka prověřil kvality hostujícího brankáře, gól z toho nebyl. Chvíli na to po rohovém kopu Menšíka, vyrazil brankář míč po hlavičce P. Halouzky opět na roh. Pohroma pro domácí mužstvo přišla v 74. minutě. Po zmatcích v malém vápně zakončoval hlavou Hejč a hosté vedli 1:2. V závěru utkání vrhli domácí hráči všechny síli do útoku, jenže vyrovnat se jim nepodařilo. Definitivní podobu výsledku tak dal již v nastaveném čase po útoku do rozhozené obrany autor druhé branky Brodku Hejč.

AUTOR: LUBOMÍR KAPRÁL