Rozhodující náskok zařídil Chlumci Růžička

3

Jiříkov doma přivítal Chlumec, který byl v tomto zápase favoritem...

Vyrovnaný první poločas byl ve znamení spalování šancí hostujícího týmu, kdy domácí dvakrát vykopávali z branky již překonaného brankáře Hadara. Poslední minutu prvního poločasu nezvládl hlavní rozhodčí, který nejprve otočil aut ve prospěch hostů a o chvilku později zahrávali chlumečtí roh, i když to měl být odkop od brány. Při rohu pak domácí neubránili odražený balon a hosté se střelou zpoza velkého vápna ujali vedení.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s touhou poprat se o body, ale místo očekávaného tlaku přišel gól na druhé straně, kdy hosté využili ofsajdového postavení, opět neviděné rozhodčími, a dotáhli brejk do zdárného konce. Poté se hosté stáhli a čekali na to, co domácí vymyslí. Hrálo se divácky atraktivní utkání, které muselo bavit. Domácí snížili zásluhou parádně zahraného trestného kopu a hnali se za vyrovnáním. Ovšem tak jako v první půli pálil své šance Chlumec, tak se stejně "dařilo" v druhé půli i domácím.

Nastřelili tyč, břevno a gól nedali ani z těch největších příležitostí. Zákonitě tedy přišel trest a to hned dvojitý. Výborní útočníci Chlumce zatápěli domácí obraně a skóre se navýšilo na 1:4, což úplně neodpovídalo dění na hřišti. Domácí ještě zkorigovali výsledek, ale navíc se už nezmohli. Chlumec zaslouženě zvítězil a Jiříkov čeká boj o body na horké půdě v Hostovicích.

AUTOR: Zdeněk Bajan