13.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

--

Druhé vítězství v řadě i pro Boršov nad Vltavou, odnesla to Nová Ves-Brloh

0

Sobotní mrazivé dopoledne znamenalo v Boršově zastávku na fotbalovém hřišti. Přijela Nová Ves-Brloh a domácí si po výhře nad Zlatou Korunou pomýšleli na další bodový zisk. To se ve druhém poločase povedlo a důležité body tak zůstali domácím

Vyrovnaný první poločas

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, hra se přelévala ze strany na stranu. Do vedení mohli jít oba mančafty, ale proti byli na obou stanách brankáři. Šance nejprve vychytal hostující Černý, domácí Bublík se nenechal zahanbit a svůj tým také v několika dobrých situacích podržel.

Kapitán Gruber vstřelil vítěznou branku

Druhý poločas pokračoval vyrovnanou hrou a nic nenasvědčovalo tomu, že by konečný výsledek byl takový, jaký byl. Zlomový moment přišel v 63. minutě. Pokorný ze středu hřiště přihrál na velké vápno kapitánu Gruberovi, ten naznačil střelu, zasekl si pravou nohou míč a levačkou poslal krásnou, nechytatelnou střelou do šibenice domácí do vedení – 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale dělali chyby v obranných řadách a to Boršov potrestal. V 82. minutě se po rohovém kopu dostal míč k Píchovi, ten se prokličkoval celým vápnem a přihrávkou pod sebe našel volného Čuříka, pro kterého nebyl problém doklepnout míč do prázdné brány – 2:0. V závěru utkání se dostal do samostatného úniku Soukup, těsně před gólem prokázal, že není sobec a přihrál lépe postavenému Řežábovi, kterému nedělalo problém zakončit na konečných 3:0. V předehrávce vítá Boršov doma v derby zápase blízký Kamenný Újezd. Nová Ves-Brloh zajíždí na půdu Suchdola nad Lužnicí.

FK Boršov nad Vltavou
Jan Gruber (kapitán): Troufám si říct, že se z obou stran hrál pohledný, ofenzivní fotbal. Za první poločas musím pochválit našeho brankáře Bublíka, který nás podržel a vyřešil pár ošemetných situací. Zlomovým okamžikem pro nás bylo vstřelení prvního gólu, který nás uklidnil a nabídl nám ve zbývající části zápasu chodit ze zabezpečené obrany do rychlých brejků. Pro nás to bylo důležité utkání, které jsme zvládli. Nyní se můžeme dívat na tabulku po kompletně odehrané podzimní části soutěže a plánovat koncepci na jaro. Celé utkání se odehrávalo ve velmi férové atmosféře, k čemuž přispěly celky obou stran. Utkání se povedlo mně a brankáři Bublíkovi.

J. Bublík [-] - R. Řežáb [-] , F. Pokorný [-] (56. J. Šimeček [-] ) , L. Soukup [-] , J. Gruber [-] , M. Pícha [-] , V. Čuřík [-] , L. Fessl [-] , A. Matoušek [-] , J. Havlíček [-] , F. Filištein [-]