17.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. C, 2016-2017

--

--

Drama lépe pro Kyjovice

0

Nedělní střetnutí sousedů v tabulce přineslo pěkné drama. První poločas přinesl hned čtyři góly. A druhým poločasem to pokračovalo. Nakonec se ale radovali Kyjovice, když v nastaveném čase vsítil vítěznou branku Juraj Kováč a zajistil výhru 4:3.

4 branky i pentle takový byl první poločas

Úvod zápasu začal v poklidném tempu, kdy se hrálo spíše ze zajištěné obrany. Změna stavu z ničeho nic nastala v 5. minutě. Hosté vhazovali na půlce soupeře, což kyjovický obránce řešil pouhým odkopem, ovšem díky nedohodě raduňské obrany se míč dostal až k Pětníkovi, jenž se dostal až do samostatného úniku a svou šanci v poklidu využil. Po inkasovaném gólu však převzali kontrolu hosté. Kober vyhrál souboj ve středu hřiště, obehrál soupeře a poslal kolmici na osamoceného Kubesu, který, byť s potížemi, proměnil. Následně si však vybral slabou chvíli i hostující středopolař Kober, když chtěl situaci na půli hřiště řešit konstruktivně, nicméně míč skončil na kopačkách domácích, což pramenilo v protiútok, který zastavil až faul hostujícího obránce v pokutovém území. Penaltu kyjovický Vavrečka bez problému využil. Raduň však nepolevila a stále měla více ze hry, naopak domácí se zmohli pouze na odkopávané balony. Přetavit v gól se jim to povedlo ve 25. minutě, kdy kyjovické obraně pláchl Solný a srovnal na 2:2. Do šaten se tak šlo za nerozhodnutého stavu, nutno však podotknout, že více ze hry měla hostující Raduň.

Napětí pokračovalo

Na druhý poločas udělal trenér domácích změnu v sestavě, kdy stáhl vysoké hráče na střed zálohy, což se ukázalo jako šťastný tah, poněvadž v hlavičkových soubojích s raduňskými středopolaři domácí kralovali a po jednom takovém vyhraném balonu se míč dostal až na kopačky Vavrečky, který se z hranice šestnáctky nemýlil – 3:2 pro domácí. Po zbytek zápasu to byla spíše bitva ve středu pole, kdy domácím Kyjovicím pomalu začaly docházet síly a spíše se snažily chytře natahovat čas poleháváním a vše řešit dlouhými balony. Raduni se však přeci jenom podařilo vyrovnat, a to v 83. minutě, když se ze skrumáže dostal balon až ke kapitánovi Matouškovi, který parádní ranou ze dvaceti metrů nedal gólmanovi šanci. To vlilo hostům krev do žil a snažili se zápas zvrátit na svou stranu, nicméně přišla druhá minuta nastavení a dlouhý aut do pokutového území hostů, který raduňskému brankáři Solnému propadl pod rukama a Kováč na brankové čáře v pohodě zavěsil. Tři body tedy zůstávají v Kyjovicích po šťastné výhře 4:3

TJ Raduň
Vítězslav Kober: Pochopitelně jsme do Kyjovic přijeli uhrát co nejlepší výsledek, byl to náš první jarní zápas a chuť byla. Nicméně se u nás projevila nesehranost, poněvadž celou přípravu jsme doslova lepili sestavu a každý zápas hráli úplně s jinou jedenáctkou. Zápas se hodnotí těžko, protože nic líbivého to opravdu nebylo. První poločas jsme asi měli o malinko více ze hry, kdy domácí hráli na tři útočníky a jenom nakopávali balony, ovšem v druhé půli to trochu změnili a do 70. minuty nás přehrávali. Pak mi přišlo, že trochu odpadli fyzicky, čehož jsme sice využili a pomýšleli jsme i na obrat. Bohužel, fotbal se hraje na celých 90 minut i s nastavením, což je náš, letos, největší problém a vlastní hrubkou jsme si prohráli další zápas. Radši už ani nepočítám kolikátý v sezoně.

FC Kyjovice
L. Kudela [-] - R. Vavrečka [-] , L. Richter [-] , J. Kudela [-] , D. Kormanec [-] , T. Pohl [-] (79. R. Volný [-] ) , A. Kratochvíl [-] , V. Pětník [-] , M. Kudela [-] (89. J. Martiník [-] ) , J. Kováč [-] , J. Kučera [-]

TJ Raduň
M. Solný [-] - P. Illík [-] , D. Solný [-] (89. R. Martínek [-] ) , J. Schindler [-] (73. J. Ondra [-] ) , P. Römer [-] , O. Holčapek [-] , J. Míška [-] , M. Petruška [-] , J. Matoušek [-] , V. Kubesa [-] , M. Stuchlík [-]

ŽK: 28. J. Kováč , 37. M. Kudela , 64. L. Richter - 14. M. Stuchlík .
Hráči zápasu: R. Vavrečka .
Počet diváků: 78. Rozhodčí: MIGOTA Tomáš - KRAYZEL David (N), ŠKROBÁNEK Martin (N).