8.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

--

--

Když nedáme šance, nemůžeme vyhrát, říká trenér domácích po remíze s rezervou Slavoje

3. T. Zeman , 65. T. Zeman - 12. J. Lach , 43. J. Peťule
0

Do Dolního Dvořiště dorazila rezerva Slavoje Český Krumlov, hosté ve slátané sestavě dokázali v průběhu utkání dokonce vést! Jak zápas dopadl se dozvíte v podrobném reportu.

Slavoj otočil skóre na svou stranu

Domácí měli vstup do utkání jako z říše snů. Už ve třetí minutě se uvolnil Hošek a jeho tečovaný centr skončil na hlavě Tadeáše Zemana, který přesně zamířil, 1-0

Následně se začalo hrát mezi vápny a hostující fotbalisté pomalu začali domácí přehrávat. Další branka nenechala na sebe příliš dlouho čekat a rezerva Slavoje se dočkala vyrovnání. Ve dvanácté minutě se po rohovém kopu míč odrazil k Janu Lachovi, který ho nekompromisně uklidil do brány a bylo vyrovnáno 1-1

Zbývající půl hodina byla spíše v režii domácích, kteří předvedli svým příznivcům již tradiční festival zahozených šancí. Neuspěl Zeman a ani ve dvou dalších příležitostech Hošek.

Ve 43. minutě se však potvrdilo nepsané pravidlo "Nedáš, dostaneš", domácí zmařili šanci a posila z divizního A týmu Jan Peťule se dostal do brejku, a i přes drobný zásah Posla, míč skončil v síti a hostí se ujali vedení 1-2!

Domácí měli plno šancí, ale podařilo se jim zužitkovat pouze jednu

Trenér Bršťák promluvil svým svěřencům v kabinách do duše a odhodlané mužstvo vstoupilo do druhé půle s touhou vyrovnat. Z tlaku, který si domácí vytvořili, pramenila vyrovnávací branka. Hoškův střílený centr a následná střela Zemana však přišla již v postavení mimo hru a tento přestupek proti pravidlům rozhodčím neunikl. Domácí radost byla tedy předčasná.

Dolnodvorští fotbalisté se dočkali až v pětašedesáté minutě, kdy se opět prosadil Tadeáš Zeman, který zakončoval pohlednou akci domácích hráčů. Vančura našel vzduchem Hoška, který sklepl hrudí na Krenauera, ten uviděl možnost přihrát do uličky Zemanovi a ten vstřelil vyrovnávací branku, 2-2

Domácí fanoušci byli určitě spokojení, protože jejich tým se hnal do dalších gólových příležitostí. Jenže fotbalisté Dolního Dvořiště se potácejí v posledních zápasech se špatnou koncovkou a ani tento zápas nebyl výjimkou. Obrovskou příležitost měl Doucha po parádní nahrávce od Krenauera, ale selhal. Slavoj hrozil spíše z brejků a z jejich posledního v zápase mohl rozhodnout Peťule, ale jeho pokus o přehození, Posel skvěle přečetl a bezpečně míč lapil.

FK Dolní Dvořiště
Štefan Bršťák, trenér: Bohužel pro nás je to ztráta. Prohospodařili jsme první půli, když místo toho, aby jsme vedli tak z našich chyb nás soupeř trestal. Když neproměníme tutovky, nemůžeme vést. Do druhé půle kluci zvedli hlavy a začali jezdit. Bohužel už se povedlo jen srovnat. Naštěstí nad námi asi stáli svatí, protože v poslední minutě pelášil Peťule sám na Posla. Zaplať pánbůh za to, jak to provedl. Škoda, nedáme šance, nemůžeme vyhrát. Bohužel. Pochvalu zaslouží všichni za druhou půli. Fazónu má Kreny (Jan Krenauer), který opět táhl nebezpečné útoky a k němu se přidává Zeman. Příští týden nás čeká derby v Malontech.

FK Slavoj Český Krumlov B
Zdeněk Šváb, trenér: Před zápasem jsem od rána zase řešil sestavu. V 10 hodin bylo dvanáct lidí, v 11 devět lidí. Nakonec jsme odjeli v jedenácti, což beru jako úspěch. V termínu se nám kryla "Kájovská pouť", kde jsem cestou domů ze zápasu potkal jednoho spoluhráče. Kdyby byl tento hráč, mohl bych vystřídat sebe, protože jsem si natáhl lýtkový sval ve 30. minutě. Do utkání jsme vstoupili vlažně a ve 3. minutě prohrávali. Pak se nám podařilo hru vyrovnat a být i lepším týmem a po zásluze jsme otočili vývoj zápasu. Do druhé půle na nás domácí vlítli a spalovali jednu šanci za druhou, ale z jedné dokázali srovnat. Domácí dál útočili, jejich šance vychytal Kejšar. Nakonec jsme mohli i vyhrát, Peťule v 90. minutě postupoval na stopera, udělal kliku, ale bohužel jeho slavný lob, který znají snad už všichni brankáři v zemích českých, nevyšel. Zápas jsme odmakali dozadu a dopředu byli nebezpeční. Jsem se zápasem spokojen. zdroj: ww.fkslavoj-ck.cz

J. Posel [-] - J. Hajdák [-] , P. Varhol [-] , M. Hajdák [-] , M. Vančura [-] - M. Marek [-] (81. I. Maurenc [-] ) , J. Krenauer [-] , T. Macanovič [-] , O. Kouba [-] - T. Zeman [-] , P. Hošek [-] -

J. Kejšar [-] - L. Kitzler [-] , M. Votýpka [-] , A. Seifert [-] , J. Peťule [-] , J. Lach [-] , Z. Šváb [-] , M. Ješina [-] , L. Sirotka [-] , J. Lacko [-] , J. Čermák [-]

ŽK: 50. L. Doucha , 82. T. Zeman - 63. M. Votýpka .
Hráči zápasu: M. Hajdák , J. Krenauer .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: Adamovič Jiří - PECHA Pavel (N), SUCHÁNEK Daniel (N).