15.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2016-2017

--

Kralovice v derby se Žihlí sebraly domácím šance na titul půlmistra

24. S. Peterka (p.) , 77. J. Nový - 7. O. Růžek , 42. J. Lavička (p.)
0

Na umělé trávě se odehrálo derby dvou celků z plzeňského severu. Domácí Žihle šla do posledního letošního kola druhé nejvyšší krajské soutěže z pozice lídra tabulky a brousila si zuby na titul podzimního krále. Zraněními zdecimované Kralovice neměly být překážkou. Ale jak se říká, derby většinou nemá favorita ...

První poločas

Kralovice byly od začátku mírně aktivnější a dostávaly se do šancí. Jednu z nich využil Lukáš Milan, kterému se podařilo "procedit" míč za domácího gólmana Bláhu. Domácí byly jakoby zaskočení a v prvním poločase si příliš šancí nevytvořil. Napříč tomu přeci jen skórovali. Ve 24. minutě kralovice na vlastní polovině zbytečně přišly o balon a domácí toho ihned využili, když po faulu na domácího útočníka nařídil rozhodčí penaltu. K pokutovému kopu se postavil domácí Peterka a s přehledem proměnil. Kralovice před koncem 1. poločasu ještě udeřily. Po faulu na hostujícího Růžka nařídil rozhodčí penaltu, kterou proměnil J. Lavička. Na penalty to tedy bylo 1:1, ale skóre celkové mluvilo lépe pro hosty.

Druhý poločas

V druhém poločase Žihle výrazně zvýšila aktivitu a Kralovice se snažily bránit jednogólvý náskok. Vedení však udržely jen do 77 minuty, kdy se z hranice vápna trefil domácí J. Nový. Domácí měli i další šance ty ale již neproměnily a tak po 90ti minutách byl stav nerozhodný 2:2 a šlo se do penaltového rozstřelu.

Penalty

Z penalt se nakonec více radovali domácí a s celkovým stavem 3:2 brali bod navíc.