ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 16.kolo Zlínský | Krajský přebor - Gólman Štítné nad Vláří Michal Marcaník si chválí svoji přípravu s trenérem Lubošem Hnilem a Moravskoslezskou brankářskou akademií

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 16. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Zvládli jste na jedničku derby v Nevšové, jak utkání probíhalo?
Myslím si, že utkání probíhalo ve velmi dobrém tempu. A od samého začátku jsme byli lepší na míči a nebezpeční z každé situace, kdyby poločas skončil 0:3, tak by se tomu nikdo ani nedivil. Ale v zakončení jsme byli málo důrazní a proto poločas skončil 0:0. Do druhého poločasu jsme naštěstí vstoupili velmi dobře a po patnácti minutách jsme se radovali z gólu na 0:1. Tento výsledek jsme si pohlídali až do konce. Důležitý zápas o 6 bodů jsme zvládli a teď, to musíme potvrdit doma proti Morkovicím.
Podařilo se Ti udržet čisté konto, jak těžké to bylo...
Těžké to nebylo, protože naše obrana fungovala na jedničku a Nevšové se podařilo jen dvakrát vystřelit.
Zatím máte začátek jarní části z říše snů, šest bodů jste asi nečekali?
To je pravda, to nikdo nečekal. Ale já jsem věřil, že to zvládneme a jsem moc rád, že jsme tyto šesti bodové zápasy měli hned ze startu.
K poslednímu přípravnému utkání do Bojkovic jste neodcestovali, tak jste možná byli odpočatí?
No to je možné, ale neodcestovali jsme, protože nás bylo málo. Jinak bychom si velice rádi zahráli.
Teď ale máte doma Morkovice, to bude asi pro Vás těžký oříšek?
No oříšek to bude, ale pokud k tomu přistoupíme, jak v Nevšové, tak věřím, že to zvládneme.
Do sezony vstoupil rázným krokem i Baťov, co říkáš na jeho výsledky?
Tak Baťov je úplně na jiné úrovni a i mládež mají dobrou, tak jim to přeju, ať jdou výš.
Které brankář v naší lize se ti nevíc líbí?
Nejvíc se mi líbí gólman Slovácka - Filip Nguyen, protože umí hrát dobře nohama.
A který gólman Tě zaujal ve světě?
A ve světě David de Gea. To je, podle mě, jeden z top gólmanů na světě.
Myslíš si, že se Štítná nad Vláří letos zachrání v kraji?
Pokud budeme hrát, tak jak jsme hráli tyto dva zápasy a nikdo se nezraní, tak věřím, že to zachráníme. Ale ještě nás čeká kus tvrdé práce, protože Krajský přebor je fakt kvalitní soutěž a jakékoliv zaváhání je okamžitě potrestáno.
Jak jsi prožil období Covidové ? Nechyběl ti fotbal?
Covidové období jsem prožil na stavbě svého rodinného domu, tak když to řeknu blbě, tak mně to i z časových důvodů pasovalo, že se nehrálo. Ale samozřejmě fotbal mně chyběl a po dobu zákazů jsem se stabilně připravoval s nejlepším trenérem gólmanů, s panem Lubomírem Hnilem a Moravskoslezskou Brankářskou Akademií.