David Thomas - Ambice jsou hrát v poklidu ve středu tabulky

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 10. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Gratuluji k výhře. Kde všude jste sháněl podporu?
Děkuji. Já podporu nesháněl. Máme v Komárově dobré fanoušky. (úsměv)
Sledoval jste napínavý souboj se stěbořickým Josefusem? Čím jste vyhecoval své fanoušky, že nakonec se radujete z výhry Vy?
Podíval jsem se vždy ráno u kávy, a to je vše. Fanoušky jsem nijak nehecoval. Jak psal Krtek, tak to dělá naše vedoucí Liduška (mimochodem i má manželka).
Na co se kluci můžou těšit v kabině. Opět na bednu sodovek? (smích)
Až uvidím bednu sodovek, tak k tomu koupím něco ostřejšího. (smích)
V neděli jste porazili Vřesinu. Zkuste se ještě k zápasu vrátit a vzpomenout na jeho průběh?
Zápas se nám podařil. Brzo jsme vedli a do poločasu jsme přidali ještě tři góly. Před pauzou jsme jednou inkasovali, naštěstí nás to nijak neovlivnilo. V druhém poločase Vřesina spálila několik šancí. Gól na 2:4 jsme dostali někdy kolem 85. minuty a hned na to jsme dali na 2:5. V nastaveném čase Vřesina ještě jednou skórovala, ale to už bylo rozhodnuto.
Překvapilo Vás, že jste si odvezli tři body? A s jakou taktikou jste k zápasu přijeli?
Chceme všude bodovat, ale lhal bych, kdybych řekl, že tam vyhrajeme 3:5 a celkem bez nervů. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme co nejdéle udržet čisté konto.
Ve druhé půli jste se nebál o to, že Vřesina otočí zápas stejně jako před týdnem Kylešovice. Jaké byly pokyny pro druhý poločas?
Ne, nebál. O poločase za stavu 1:4 jsme se domluvili na to, ať nedostaneme rychlé góly a to se nám povedlo.
Vsítil jste hattrick. Jakým způsobem padly Vaše branky?
První byla nejhezčí. Dostal jsem dobrý balón od Danka Solného na šestnáctku, tam jsem si dvěma zasekávačkami udělal oba stopery a křižnou ranou po zemi skóroval. Druhá padla po rohu, kdy Radek Tůma trefil tyč a já ze tří metrů dorazil do prázdné brány. Třetí byla s přispěním gólmana, když jsem vystřelil zpoza šestnáctky a gólman byl pozdě na zemi.
Vzpomenete ještě, kdy se Vám naposledy podařil podobný kousek?
Vloni ve III. třídě několikrát.
Jak jste zatím spokojený s účinkováním Komárova v okresním přeboru a kam sahají Vaše ambice?
Šli jsme do toho s tím, že to bude dřina. Zatím jsem celkem spokojený. Když už doma konečně vyhrajeme, budu spokojený ještě víc. Z toho vyplývá, že ambice jsou hrát v poklidu ve středu tabulky.
Vaše výkony jsou jak na houpačce. Kde hledat příčiny toho stavu?
Dostáváme hodně gólu, tím ale nechci říct, že máme špatnou obranu. Je to dané tím, že zase chceme dávat hodně gólů. A na to nemáme ještě zkušenosti.
Který tým Vás nejvíce překvapil a který naopak zklamal?
Nehráli jsme se všema, takže se to nedá říct.
Který zápas se Vám nejméně podařil?
S Těškovicemi, to byla hrůza.
V kolika letech jste začal hrát fotbal. A jak se dále vyvíjela Vaše kariéra?
V 7 letech za SFC, kde jsem hrál až do 20 let. Potom přišlo zranění kolene. Následně jsem přešel do Hradce nad Moravicí, tam jsem hrál rok kraj. Následovalo další zranění kolene a přestoupil jsem na Štítinu do I. A třídy, kde jsem byl 3 a půl roku. Po Štítině jsem měl 2 roky pauzu od fotbalu, ale chybělo mi to, tak jsem začal hrát v Komárově, kde jsem dodnes.
Jak jste spokojen v Komárově? A jaká nabídka by musela přijít, abyste uvažoval o změně dresu?
Jsem spokojený, fotbal se tam dělá dobře. A nabídka nevím, asi bych neodešel.
Jaký je Váš největší fotbalový zážitek?
Pro mě je to dorostenecká liga. Zápasy proti Spartě nebo Slavii člověk nezapomene.
Jak trávíte volný čas a jaké jsou Vaše koníčky?
Trénuji starší žáky v Komárově. A mezi koníčky řadím především fotbal a také chodím hrát hodně nohejbal. Také nesmím zapomenout na své přátele a manželku (úsměv), a každou středu si dáváme s Krtkem (Petr Pelc) partičku šachů (smích), až na to, že hrajeme Dámu, ale Krtek tomu říká pořád šachy. (smích)