Ondřej Veškrna miluje filmy s Dádou Patrasovou

Vítězem hlasovací soutěže Hráč kola se stal Ondřej Veškrna z Přibyslavic B. Nastoupil po víc jak půl roce do soutěžního utkání a i přes porážku svého týmu patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Nyní si s tímto hráčem přečtěte celý rozhovor.

0
Ondro, gratuluji ti k vítězství v naší anketě a zeptám se jaký byl zápas s tvého pohledu?
Děkuji. Do zápasu jsme nastoupili v oslabené sestavě, přesto se první půle vyvíjela podle našich představ. Vstřelili jsme první branku a vzadu soustředěně likvidovali pokusy soupeře. Do šaten jsme tedy odcházeli s jednogólovým náskokem, ale s vědomím, že druhá půle nebude díky docházejícím fyzickým silám a absenci hráčů na střídačce vůbec jednoduchá. Čáslavice začátkem druhé půle nasadili do hry čerstvé hráče, kteří se brzy začali prosazovat. Naše "slabá" dvacetiminutovka vyústila ve tři obdržené branky. Ke konci zápasu jsme se však oklepali a dokázali ještě korigovat nepříznivý stav na konečných 3:2.
Jak by jsi popsal svůj nedělní výkon proti Čáslavicím?
Zejména v první půli zápasu se mi dařilo poměrně často vyhrávat sprinterské souboje s místními borci a kazit tak jejich rychlé útoky. Až na nepovedenou malou domů, kdy jsem vyzval soupeře do jasné šance, nebyl můj výkon špatný (úsměv).
Jak se ti hrálo po víc jak půlroční pauze. Chyběl ti fotbal?
Hrálo se mi dobře, přestože let balónu často nepříjemně ovlivnil čerstvý vítr. Fotbal mi nechyběl. Pravidelně hraji brněnskou malou kopanou, ale je pravda, že po spoluhráčích, trenérech, velkém hřišti a přírodní trávě se mi už stýskalo.
Byl jsi nervózní?
Ano. Jako každý zápas. Zvlášť, když jsem s klukama tak dlouho nehrál.
Jak se to vůbec upeklo, že nastoupíš zrovna do tohoto zápasu?
Obě přibyslavská mužstva hrála ve stejný termín. Byl potřeba každý, kdo měl ruce a nohy. (Vlastně v tu chvíli stačily ty nohy).
Jaká asi bude odezva na výhru v naší anketě?
To nevím. Ale snad to jedna bedýnka vychlazeného piva zalepí (smích).
Můžou nyní trenéři spoléhat na tvé služby ?
Jasně. Na mě můžou vždy spoléhat (úsměv).
Kdo podle tebe postoupí z vaší skupiny do Okresního přeboru?
Abych pravdu řek, příliš soutěž nesleduji, takže si netroufnu odhadovat. Pohledem do tabulky má poměrně velký náskok Horní Újezd a Litohoř.
Kdo tě k fotbalu dovedl? A kde všude jsi působil?
K fotbalu mě přivedl tehdejší trenér čechtínských žáčků Franta Čech, za což mu děkuji. Působil jsem od malička v Čechtíně a po sloučení obou klubů v Přibyslavicích.