Jiljí Boudný si dává před zápasem pivo.

Vítězem hlasovací soutěže Hráč kola se stal Jiljí Boudný z Heraltic. Tento hráč se podílel na druhé výhře Heraltic v tomto ročníku. Nyní si s tímto za dva dny dvaadvacetiletým hráčem můžete přečíst celý rozhovor.

0
Jiljí, gratuluji ti k vítězství v naší anketě a zeptám se jaký byl zápas s tvého pohledu?
Děkuji, tak v prvním poločase to byla hra na horu a dolu. Šance ke skórování tam určitě byly , Vojtěch Vrtal (Vrtis) to krásně zatáhl po pravé straně pak to poslal mezi dvěma obránci , ale bohužel jsem s touto nahrávkou naložil špatně. O několik minut později to byla podobná akce , když Vrtal našel krásně postaveného Štěpána Koukala (Koukys) , ale míč mu blbě skočil, takže si s tím soupeř poradil. Druhá půle už byla lepší , bylo to od obou týmu bojovnější . Největší šance přišla v 61.minutě z obrany šel dlouhý míč po levé straně na Vojtěcha Vrtala který mi to poslal hlavou do běhu a v souboji s obráncem jsem se dostal mírně do úniku , pak jsem jen napřáhl levajdou a padlo to tam konečně ! Měli jsme i další šance , ale s těma si brankář Klíma poradil . V 85.minutě soupeř kopal rohový kop na míč si vybíhal brankář Jaroslav Krul (Žalud) který míč chytil , ale neudržel , celou situaci zachraňoval stoper Vít Lazárek (Vitas) který míč odkopnul . Takže nakonec jsme vyhráli a 3 body jsou doma . Takže děkuji všem svým spoluhráčům , odvedli kus těžký práce a ukázali bojovný výkon !!!
Jak by jsi popsal svůj výkon?
V první půlce jsem byl nesvůj , chtěl jsem hrát pěkný fotbal , ale vůbec se mi to nedařilo . Spálil jsem šance a vůbec jsem si nevěřil. V druhé půlce už jsem hrál to svoje ( i díky trenérům a spoluhráčům co mi řekli o přestávce jsem si začal věřit ). Napadal jsem protihráče , lépe jsem nahrával, znepříjemňoval rozehrávky a takhle jsem se dostal až ke gólu. Takže zkráceně hodnotím se průměrem.
Co říkali na tvůj výkon trenéři a spoluhráči?
Dostal jsem pochvalu , ale prý to mohlo být ještě lepší.(smích)
Dokázali jste vyhrát dvě soutěžní utkání po sobě. Opustili jste poslední místo v tabulce. Věříte ještě v záchranu?
Tak ještě nic není ztracené věříme , že ještě nějaké body urveme na svou stranu. My Tj Sokol Heraltice věříme , že pokud budeme makat jak tyhle dva mače a ještě líp tak je možné všechno třeba i záchrana. Ale jak říkám je to těžký, na konci sezony budeme moudřejší.
Kdo si myslíš, že postoupí do Okresního přeboru?
To je těžký posuzovat , mají tam nakročeno 4 týmy , ale tipnu si Horní Újezd a Litohoř.
Proti kterému týmu nejraději hraješ a je pro tebe nějaký zápas prestižní?
Určitě to bude Předín , tohle derby bývá hodně vyhecovaný , hlavně fanoušci se v těchto zápasech vyžívají. (smích)
Tvoje jméno je netradiční. Čtenáře a čtenářky by jistě zajímal jeho původ?
Jiljí toto jméno je řeckého původu a znělo též Aegidius, což znamená "záštita, ochrana nebo štítonoš". Děda se jmenoval Jiljí , zdědil to i můj táta taky já a i můj syn.
Kdo tě k fotbalu dovedl? A kde všude jsi působil?
Měli v tom prsty kamarádi a rodiče mě také podpořili . SK Huhtamaki Okříšky , Tj Štěměchy a Tj Sokol Heraltice .
Máš nějaký rituál před zápasem?
Dám si pívo . (smích)
Máš v klubu nějakou přezdívku?
Zatím ne.
Máš oblíbeného fotbalistu?
Mám jich víc oblíbených , ale za zmínku stojí Hidetoshi Nakata můj vzor , který byl dravý hráč, měl výbornou techniku a makal pro tým.
Kterému fotbalovému klubu fandíš?
FC Baník Ostrava !!!
Kdo podle tebe letos vyhraje Ligu Mistrů?
Podle mě to bude Atletico Madrid , je to bojovný tým a hlavně si to zaslouží .Bude to mít hodně těžký.
Jak si myslíš, že dopadnou naši reprezentanti na Mistrovství Evropy?
Hlavně ať postoupí ze skupin , už tam budou mít těžké soupeře. Ale věřím jim !
Jaké máš koníčky?
Fotbal, běh, motorismus, nohejbal.
Který filmový žánr vyhledáváš?
Komedie .
Tvoje oblíbené jídlo a pití?
Tak určitě řízky , knedlo maso zelo atd... pivko , zonku a heraltickou vodu.
Sleduješ naše webové stránky?
Ano sleduji pravidelně a rád.
Jak si myslíš, že dopadne váš příští zápas?
Přibyslavice to je těžkej soupeř , minulý zápas rozhodli rychlostí a to nás zaskočilo . Musíme dohrávat všechny souboje a nesmíme jim darovat zbytečné chyby , umějí to potrestat . Věřím že doma se hecnem a když hodně zamakáme tak vyhrajem 3:2 (je to jenom názor , smích).

Autor: Radim Procházka