Snad to nebyl můj poslední vítězný gól, říká Ondřej Adamík, HRÁČ 10. KOLA, který rozhodl o výhře Slivence nad Zlíchovem v poslední minutě

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 10. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Ondřej Adamík ze Slivence. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Ondřeji, vítězný gól v poslední minutě proti Zlíchovu – jaké emoce tě ovládly v tom momentu? Měl jsi od začátku pocit, že zápas rozhodneš?
Samozřejmě jsem měl velkou radost, pro takové momenty se fotbal hraje. Neměl jsem pocit, že zápas rozhodnu právě já, ale z průběhu zápasu jsem cítil, že jsme schopni na Zlíchově vyhrát.
Zlíchov byl do tohoto zápasu neporažený. Jaká byla atmosféra v kabině před zápasem a věřili jste, že je možné získat tři body?
Před zápasem jsme řešili dost absencí, ale ze svých zkušeností vím, že právě v takových krizových momentech se dobrý tým dokáže semknout a táhnout za jeden provaz, což se potvrdilo. Atmosféra před zápasem byla dobrá a všichni kluci věřili, že jsme schopni uspět. Gól ve třetí minutě to ještě podpořil.
Utkání mělo několik zvratů. Co vás jako tým motivovalo nepolevit, i když se Zlíchov dostal do vedení?
Zápas se nevyvíjel lehce, hodně důležité bylo, že se nám povedlo rychle vyrovnat krásnou střelou Altyho. To Zlíchov trošku rozhodilo a nás nakoplo.
Byl to tvůj první vítězný gól za Slivenec? Byl to jeden z nejlepších momentů ve Slivenci?
První vítězný gól to nebyl, pár už jich bylo a snad nebyl ani poslední (směje se). Hezkých momentů už bylo ve Slivenci hodně, ale tahle výhra rozhodně potěšila.
Jaký herní plán vám trenér Aleš Majer naordinoval proti tak silnému týmu, jakým je Zlíchov?
Myslím, že taktika, se kterou jsme do zápasu šli byla perfektně trefená, vzhledem k tomu, že nám chyběli 3-4 kluci ze základu. Cílem bylo hrát ze zabezpečené obrany a hrozit z rychlých brejků. Hráli jsme jako tým a nakonec se k nám přiklonilo štěstí.
Už jsi ve Slivenci nějaký čas, jak hodnotíš svůj vývoj v týmu a co považuješ za největší přínos pro mužstvo?
Každá sezóna je pro mě těžší a těžší. Co se týče přínosu pro tým, tak to by měl zhodnotit asi někdo jiný. Snažím se ale týmu pomoct svou zkušeností, bojovností a tím, že nesnáším prohru.
Přestoupil jsi z Moravy, kde jsi hrál vyšší soutěže. Jaký je pro tebe rozdíl mezi třetí ligou a 1. A třídou v Praze?
Samozřejmě rozdíl je to velký, především v tempu zápasů. Ale i v 1.A třídě se najdou fotbalisti, kteří to mají v noze.
Zatím jsi měl dost velkou smůlu s kolenem. Jak se cítíš nyní fyzicky?
Kolena jsou pro mě velký problém už zhruba 12 let. Po čtyřech operacích už nezvládám zátěž několikrát v týdnu, takže jdu od zápasu k zápasu, což se podepisuje i na kondici.
Jaké jsou tvoje cíle do zbytku sezóny? Věříš, že se Slivenec může ještě poprat o vyšší umístění v tabulce?
Můj cíl je dohrát sezónu ve zdraví a mít radost z fotbalu, ale samozřejmě bych si přál nahánět týmy na špici tabulky. Dokázali jsme si, že na to máme.

Autor: Redakce Praha