Kyrylo Fedorov: Babička mě poprvé vzala na fotbal a chtěla ze mě mít sportovce

Střelské Hoštice získaly v utkání s Chelčicemi bod a na výsledku poměrem 1:1 měl veký podíl i Kyrylo Fedorov, který se stal hráčem kola.

0
Kyrylo, gratuluji k vítězství v anketě o hráče kola. Co na to říkáš?
Děkuji, jsem velmi rád, že jsem se stal hráčem kola.
Kdo myslíš, že ti zaslal nejvíce hlasů?
Myslím, že to byl můj tým a naši fanoušci, kteří nás přišli podpořit!
Jak bys zhodnotil utkání proti Chelčicím?
Soupeř nebyl jednoduchým oříškem. Měl mladé křídelníky, kteří nás nějakou dobu hodně obcházeli. Byli navíc dobře sehraní.
Co v utkání podle tebe rozhodlo o konečné remíze?
Byla to naše chyba, která vedla ke gólu, protože záložníci utíkali dopředu pomoct útočníkům a v průniku jsme nestačili doběhnout do obrany. A z této chyby nám dali gól.
Vstřelil jsi jedinou branku Střelských Hoštic, popsal bys jí prosím čtenářům?
Na začátku zápasu mi spoluhráči řekli, že mám zahrávat rohy. Abych byl upřímný, nechtěl jsem trefit bránu, ale míč se točil přímo do ní zatočil a byl to ten nejkrásnější gól, jaký jsem kdy dal!
Po pěti zápasech máte na kontě tři body. Jak hodnotíš váš úvod soutěže?
To je fotbal. Můžete vyhrát i prohrát a máme další zápasy, ve kterých ukážeme, co umíme!
Teď se přesuneme ke tvojí kariéře. Jak vzpomínáš na své začátky?
Na fotbal viděl jsem začal chodit ve dvanácti letech s přáteli.
S fotbalem jsi dle oficiálních záznamů ISFAČR začal až v roce 2022. Kdo tě k němu přivedl?
Jak jsem říkal, fotbal jsem začal hrát, když mi bylo dvanáct let. Babička mě poprvé vzala na fotbal a chtěla ze mě mít sportovce. Momentálně moje babička podporuje můj fotbal a věří mi. Děkuji jí, že mi ukázala, co je to fotbal.
Dokážeš vybrat nějaký moment, který ti za tvou kariéru utknul v paměti?
Nejvíc si pamatuji můj první oficiální gól proti Dražejovu, v sezóně 2023-2024, když jsme vyhrávali 3:2. Šel jsem na hřiště v šedesáté minutě a uběhlo pět minut. Míč se ke mně odrazil a já trefil vzdálenější spodní roh brány, je to můj oblíbený gól.
Teď už se přesuneme k víkendu. Co říkáš na to, že vás čeká víkendový dvojzápas?
O body budeme bojovat až do konce .
Čekají vás Nebahovy a Stachy. Jaké zápasy očekáváš?
V tuto chvíli nikdo neví, jaké to budou zápasy, ale chceme podporu našich fanoušků.
Poslední otázka. Máš ještě nějaký jiný koníček, než ten fotbalový?