SMOLAŘ SEZÓNY 2022/23 – Dát si jako hráč čtyři vlastní góly za sezónu, to už je umění! Jeden tým pak inkasoval osm vlastňáků

0

Jsem smolař! Vlastní gól, a zrovna si ho musím dát já a být za dřeváka! Možná že právě takové myšlenky jste měli ve fotbalovém ročníku 2022/23 po rozvlnění sítě za zády brankáře vašeho týmu. Nebojte, nebyli jste v tom sami, vlastenec taková vzácnost nebyla...

Některé jsou ukázkové, kdy chcete napálit míč do bezpečí a místo toho ke svému údivu, stejně jako k překvapení všech spoluhráčů, trefíte neomylně růžek vlastní brány. Jiné vynucené, kdy hráči jako poslední záchranu při přečíslení zkouší zabránit skluzem přihrávce na hráče připraveného zakončit do prázdné brány a srazí si míč do sítě. Další pak vyloženě smolné – při závaru ve vápně vám míč spadne na záda a jak na potvoru se odrazí směrem do brány. I takové branky ale rozhodují zápasy.

 

Ve fotbalových soutěžích České republiky od 1. ligy po nejnižší soutěže padlo za sezónu 3298 vlastních gólů, o které se postaralo 3159 smolařů. Václavu Krůtovi, hrajícímu středočeskou I.B třídu za Roztoky, se podařilo nevídané - během sezóny si dal čtyři vlastní góly, alespoň to tak zaznamenali rozhodčí do zápisů – nikdo jiný na metu čtyř vlastních gólů už nedosáhl.

 

Tři vlastňáky si dali dva fotbalisté. A hned 132 hráčů si dalo dvě vlastní branky – i jejich přehled najdete v galerii!

 

Z týmů jako celek inkasovaly nejvíce vlastních branek Bařice (III. třída, Kroměříž) , a to hned osm!


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou