Letošní ročník MOL Cupu bude znát svého vítěze nakonec 18. května

1

Tuzemská pohárová soutěž jde do finále a po odložení utkání kvůli průtži mračen se nakonec bude hrát místo 4. května až 18. května. Proti sobě v divácky atraktivním závěru změří síly AC Sparta Praha, sedminásobný vítěz poháru a dosud nejúspěšnější tým soutěže, a 1. FC Slovácko, které si roli finalisty zopakuje po 12 letech. Utkání předních týmů aktuálního ročníku Fortuna ligy proto slibuje velmi zajímavé finálové klání.

Titulárním partnerem nejsledovanější fotbalové soutěže v republice je společnost MOL již od roku 2015 a soutěž za dobu své existence nabídla fanouškům řadu legendárních okamžiků: překvapivé vítězství druholigového Zlína v roce 2017, heroický výkon teplického útočníka Jakuba Mareše, který dohrával finále v roce 2009 s tržnou ránou na hlavě, či historicky první finálový zápas pískaný ženskou rozhodčí v roce 2006. A zajímavé sportovní momenty si sponzoři slibují také od letošního finálového utkání. 

 

„V soutěži letos sponzorujeme tři týmy – FC Baník Ostrava, SK Slavii Praha a FK Jablonec. Podpora národních pohárů má v rámci celé Skupiny MOL dlouholetou tradici. Podobnou iniciativu, jako je MOL Cup v Česku, podporují i dceřiné společnosti Skupiny MOL na Slovensku či v Maďarsku. Jsme si vědomi silné fanouškovské základny MOL Cupu v České republice, proto se každoročně snažíme turnaj podporovat řadou zajímavých doplňkových aktivit a tematických akcí. Velmi nás těší, že se s námi letos do propagace poháru zapojily osobnosti jako Jan Koller, Tomáš Hübschman, Jiří Novotný, Jaromír Blažek či Petr Švancara,“ říká Martin Pavlíček, vedoucí komunikace společnosti MOL. Ze spolupráce fotbalových matadorů vzniklo video symbolicky mapující cestu fotbalového míče, který přináší radost ze hry napříč všemi kategoriemi hráčů, od juniorů na fotbalových trávnících po profesionály na stadionech.  

 

Význam a dlouholetou tradici českého fotbalového poháru připomíná rovněž Petr Fousek, předseda Fotbalové asociace ČR. „Pohár FAČR má i díky své tradici výsostné postavení v českém fotbale. Těší nás velký zájem klubů o zapojení se do soutěže i prestiž, kterou si MOL Cup v poslední době obecně i u veřejnosti vybudoval. Mimo jiné i proto, že vítěz MOL Cupu se kvalifikuje do soutěží UEFA. Fotbalová asociace udělá maximum, aby vysoký standard soutěže udržela i v nadcházejících sezonách. Pevně věřím, že budeme svědky skvělé podívané v duchu fair-play na vyprodaném stadionu Miroslava Valenty a že si všichni z utkání odnesou nezapomenutelný zážitek.“

 

Vrcholné klání letošního ročníku se uskuteční na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti 18. května a ti, kteří nebudou moci přijet fandit přímo na stadion, budou mít možnost utkání sledovat v přímém přenosu České televize.

 


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.
18. 5. 2022 11:30
Administrátor klubu - TJ Sokol Veselá | Zlínský | Zlín
Pánové, jak dlouho děláte novinařinu ? .... slušelo by se také někde velmi zřetelně uvést hodinu výkopu !!!!

Ostatní čtou