13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

Chlumčany vezou z Kralovic 3 body, rozhodl Beránek

70. A. Beránek (p.) , 90. A. Beránek
24

Před zápasem dělilo oba týmy 5 bodů. Po zápase už 8! Keramika si totiž se Sokolem poradila a po dvou gólech Adama Beránka v závěru utkání může slavit.

Od úvodních minutt byli lepší hostující hráči. Šance na otevření skóre byly, zůstaly i dílem kralovické defenzivy nevyužity, a tak se na gól čekalo dlouho. Do konce poločasu ho diváci v Kralovicích neviděli, a tak se šlo do šaten za nerozhodného bezbrankového stavu.

Na začátku druhého poločasu domácí překvapili svého do té doby lepšího soupeře a začali aktivně. Úvodní povedené minuty ale pro domácí nepřineslo žádnou vážnější šanci, natož gól.

Keramika pak využila rychlého protiútoku, na jehož konci došlo k faulu v šestnáctce Kralovic a pískala se penalta. Tu proměnil Adam Beránek a hosté vedli. Po gólu se čeřily vody, nehrálo se tak, jak by rychlému fotbalu slušelo. Na to si nemohli stěžovat hosté, domácí v posledních minutách otevřeli obranu, do které proklouznul opět Adam Beránek, který svým druhým gólem přidal pojistku na vítězství hostů.

TJ Sokol Kralovice
David Běláč, hráč: V prvním poločase nás soupeř jednoznačně přehrával, vytvořil si spoustu šancí které ale neproměnil. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala, i my jsme si vytvořili několik příležitostí na vstřelení gólu. Rozhodujícím momentem celého zápasu byla penalta, po které jsme se již na nic nezmohli.

TJ Keramika Chlumčany
Lukáš Tomášek, hráč: V první půli jsme po většinu hrací doby soupeře přehrávali, a byli jsme lepším mančaftem. Přesto všechno nepadla žádná branka, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Do druhé půle vstoupili lépe domácí, když nás na nějakou dobu zatlačili k našemu vápnu. Z toho ale nic nebylo, a potom jsme se z rychlého brejku dokázali dostat až do soupeřova vápna, kde soupeř fauloval a kopali jsme pokutový kop. Ten jsme s přehledem proměnili a vedli jsme 1:0. Následující minuty byly rozhárané, hodně se faulovalo, a herní čas byl takový rozkouskovaný… Na samém konci zápasu jsme dokázali udeřit opět my, a pojistili jsme si vítězství. Jsem moc rád za 3 body, potřebovali jsme to jako sůl - je to super vzpruha do dalších utkání. Kralovicím přeji hodně štěstí, a hodně sil do dalších bojů!

O. Kozler [-] - L. Sládek [-] , J. Kulhánek [-] , M. Kůsa [-] , O. Berbr [-] , M. Řenč [-] , M. Pánek [-] , D. Běláč [-] (64. M. Škvor [-] ) , T. Kříž [-] , P. Gažák [-] , J. Lavička [-]

P. Hlůžek [-] - J. Javorský [-] (90. V. Smola [-] ) , J. Havlíček [-] (71. J. Potočník [-] ) , P. Šimána [-] (90. F. Šteffel [-] ) , A. Beránek [-] , L. Tomášek ml. [-] , M. Němeček [-] , D. Štolle [-] , L. Milota [-] , J. Havlík [-] , M. Vojáček [-]

ŽK: 38. L. Sládek , 64. T. Kříž , 70. J. Lavička , 70. M. Kůsa . ČK: 80. T. Kříž .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: PŘIBYL Zdeněk - KRAUS Jan, HOŠEK Jaroslav.