12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

Křimice porazily Chlumčany a na čele už mají po zaváhání Kolovče 3bodový náskok

30

Souboj o nejpřednější příčky se nehrál jen v Horšovském Týně, ale i v Chlumčanech. Tam přijely Křimice. Dlouho vyrovnaný zápas nakonec skončil těsnou výhrou hostů, kteří mají na prvním místě 3bodový náskok.

Od začátku chtěly hrát oba týmy fotbal, ale zároveň se hrálo důrazně a na hřišti nebyl ani metr volný. V prvním poločase měly oba mančafty po dvou velkých šancích. Na každé straně se jednou zaskvěl gólman, v té druhé pak selhali oba střelci. Opticky lepším týmem v první půli byli domácí, kteří více drželi míč na kopačkách. Do vedení se ale nedostali, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu pozměnily Křimice rozestavení a na jejich hře to bylo hned znát. Po deseti minutách byl před vápnem faulovaný Kropáček, o exekuci přímého kopu se postaral Pavel Mariánus, který poslal hosty v Chlumčanech do vedení. Keramika po inkasování navýšila na intenzitě, více se hrnuli do vápna, křimická obrana ale neodolala a stále držela čisté konto. Zlomový moment přišel v 80. minutě, kdy Čejka vybídl kolmicí mezi stopery Pavla Fořta, který přehodil gómana a Křimice 10 minut před koncem vedly 2:0. Domácím se gólem Filipa Šteffelq podařilo snížit. Závěr si ale hosté pohlídali a z Chlumčan si odvezli všechny body.

TJ Keramika Chlumčany
Lukáš Tomášek, hráč: Takové zápasy se těžko hodnotí… V prvním poločase jsme měli více ze hry, mohli jsme vést klidně 2:0, nebo 3:0 - mohlo se nám lépe dýchat. Bohužel jsme opět byli ve finální fázi trestuhodní a do kabin se šlo za stavu 0:0. V druhé půli se nabízelo taky hned několik brankových příležitostí, jenže jsme opět selhali… Soupeř potom dal branku z přímáku, a najednou jsme prohrávali. Pak soupeř udeřil po druhé, když útočník přehodil našeho brankáře, a už to vypadalo bledě. V posledních minutách zápasu jsme přece jenom dokázali snížit na 1:2, a dát alespoň jeden čestný gól… Avšak to bylo vše, a nám vítězství opět proklouzlo mezi prsty, když nejsme schopni vytěžit ze 100% šance maximum… Soupeři gratuluji ke 3 bodům, a tím pádem prvnímu místu v tabulce.

FC Křimice
Jakub Szedmák, hráč: Jako předešlou sezónu, jsme dnes sehráli těžký a náročný zápas. Chlumčany jsou nepříjemný soupeř se zajímavými individualitami. Sportovně uznávám, že spíš by zápasu slušela remíza. V takových zápasech rozhodují maličkosti a dnes to byla efektivita. Soupeř si dokázal vytvořit šance, ale nedal, naopak my jsme při důležitých momentech ukázali kvalitu a klid v zakončení. Zároveň musím opět poděkovat všem našim hráčům za přístup, nasazení a poctivou práci. Myslím si, že přesně takové zápasy utvářejí charakter našeho týmu. Soupeři děkuji za fér utkání a přeji jim, ať se v posledních zápasech podzimu daří.

M. Hůla [-] - J. Potočník [-] (46. J. Javorský [-] ) , J. Havlíček [-] (71. F. Šteffel [-] ) , P. Šimána [-] , A. Beránek [-] , L. Tomášek ml. [-] (71. D. Štolle [-] ) , J. Hrdlička [-] , M. Němeček [-] , L. Milota [-] , J. Havlík [-] , M. Vojáček [-]

FC Křimice
V. Hinterholzinger [-] - T. Čechura [-] , R. Hřebík [-] (46. T. Lemák [-] ) - L. Čejka [-] , J. Szedmák [-] - R. Kropáček [-] - J. Kovačič [-] (52. P. Fořt [-] ) , V. Kuneš [-] (95. D. Dmitrovič [-] ) , P. Mariánus [-] , D. Matějka [-] (87. J. Křehlík [-] ) , Z. Bečka [-]

Počet diváků: 89. Rozhodčí: Petrželka František - KŘÍŽ Lukáš, PETRŽELKOVÁ Kateřina.