13.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Sedlice vezou z Chelčic všechny body

23

Po dvou venkovních duelech čekal v posledním kole Chelčice domácí zápas, ke kterému přijel soupeř ze Sedlice.

První poločas se hrál opatrný fotbal, který šedesáti fanouškům moc šancí nenabídl. Hráči Sedlice postupně začali mít převahu na míči a tuto převahu nakonec dokázali ještě do konce prvního dějství využít. Ve 43. minutě se míč dostal k Mikešovi a ten poslal hosty do vedení těsně před poločasem.

Druhý poločas už přinesl napínavější hru a branka přišla už po jedenácti minutách. V 56. minutě se zásluhou Petráše podruhé prosadili hosté. Dvoubrankové vedení ale dlouho nevydrželo, neboť o tři minuty později se prosadil chelčický Buzhdyhan a domácí vrátili skóre na rozdíl jediné branky. Sedlice ale opět o pár minut později vstřelila třetí branku, když v 64. minutě překonal brankáře Babického Janoušek. Poslední přesnou trefu přidal střídající Sladký, který tak upravil výsledek zápasu na konečných 4-1. Hosté tak přezimují na třetím místě pouze o skóre za druhým Vacovem. Chelčice končí, jako nováček, na pěkném šestém místě.