21.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

Třetí vítězství Chelčic v řadě odnesl Sokol

42. T. Kouba , 77. V. Pícha
26

Jednadvacáté kolo nabídlo fotbalové utkání také na půdě Střelských Hoštic, kam zamířily Chelčice.

Třetí v řadě!

Utkání přineslo pro domácí krutou lekci z produktivity. Hoštice, které spoléhaly na dlouhé míče, si nevěděly rady s brankářem Duškem a obranou Chelčic, kterou zkušeně řídil Kapusta společně s Hajným. To na druhé straně Chelčice potrestaly chybnou rozehrávku domácích a do vedení poslal hosty ve 42. minutě kapitán Tomáš Kouba. Výchozí pozice domácích mohla být do druhého poločasu ještě horší, nařízený pokutový kop v samotném závěru poločasu však brankář Jáchym lapil.

O osudu utkání tak rozhodla 77. minuta a druhá branka Chelčic, kterou z rychlého protiútoku vstřelil navrátilec z týnské Olympie Václav Pícha. Chelčice tak nakonec zvítězily ve Střelských Hošticích poměrem 2:0 a připsaly si třetí vítězství v řadě. Naopak Hoštice přepustily druhou pozici Kozlíkům z Vlachova Březí.

TJ Sokol Střelské Hoštice
Michal Kokrda - kapitán: Doma jsme hostili tým ze spodních pater tabulky. Věděli jsme tedy, že nás nebude čekat lehké utkání. Jak už je poslední dobou zvykem, naše příležitosti jsme nevyužili a soupeř potrestal naše zaváhání v rozehrávce. Ke konci poločasu mohlo být ještě hůře. Rejšek zastavil ve skluzu míč na brankové čáře rukou a čekalo se, jak hlavní rozhodčí vše vyhodnotí. Domácímu hráči udělil žlutou kartu a kopala se penalta. Tu lapil hostujícímu Machnykovi brankář Jáchym. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:1. Ve druhém poločase jsme opět bušili do soupeřovi obrany marně a inkasovali po jednom z protiútoků. Po tomto kole jsme přepustili druhé místo Vlachovu Březí, které je na jaře 100%

FK Chelčice
Jaroslav Křenek - hráč: Myslím si, že jde o zasloužené vítězství. Obrana šlapala na jedničku, měli jsme více ze hry a ještě jsme několik dalších šancí, včetně penalty, zahodili. Nadále nás ovšem čeká spousta práce v cestě za záchranou.

J. Jáchym [-] - D. Šperl [-] , J. Strnad [-] , V. Hozman [-] (55. P. Zídek [-] ) , O. Koudelka [-] (79. T. Vlk [-] ) - M. Kokrda [-] , P. Málek [-] , V. Dohonyi [-] , P. Hlava [-] - P. Rejšek [-] , V. Křivanec [-]