24.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2016-2017

--

Nepomuk vyhrál popáté v řadě, Mochtín odjíždí s prázdnou

9. M. Baran , 33. M. Baran , 88. L. Zajíc - 46. T. Babka
0

Výbornou formou se mohou pyšnit hráči Nepomuku, kteří nepoznali hořkost porážky již pět zápasů po sobě! To Mochtín se potýká s výsledkovou "houpačkou", neb střídá prohru s výhrou už několik kol.

Kodešovi vyklouzl míč za brankovou čáru

Domácí Nepomuk má skvělou formu, kterou potvrdil po devíti minutách, kdy se trefil hlavou Marek Baran, jehož střelu brankář Kodeš neudržel v rukavicích, a míč tak skončil těsně za brankovou čarou - 1:0!

Čtyři minuty nato Kodeš svou chybu odčinil, když skvělým zákrokem zneškodnil střelu domácího hráče.

Ve 30. minutě měl Nepomuk další šanci ke skórování, ale nastřelil pouze tyč. Dorážející hráč pak pouze přestřelil.

Ve třiatřicáté minutě Nepomučtí ale znovu jásali! Přesný centr z pravé strany hlavou uklidil za brankáře Kodeše agilní Marek Baran, Nepomuk tak šel do vedení 2:0!

To bylo z prvního poločasu vše. Veselejší odcházeli domácí, kteří měli mnohem více ze hry.

Cihlář dal Mochtínu naději, tu utnul Zajíc

Z kraje druhého poločasu ale přišla kontaktní branka Mochtína, o kterou se postaral Jaroslav Cihlář již ve 46. minutě - 2:1!

Mochtínští poté měli mnohem více ze hry a hnali se za vyrovnáním. V samotném závěru už Mochtín vsadil vše na útok, čehož využili domácí fotbalisté. Mochtínský rohový kop z 88. minuty totiž dokázali Nepomučtí odehrát tak, že šli do rychlého protiútoku, ze kterého padl třetí gól do sítě Kodeše. Autorem branky se stal Zajíc, pro něhož to byla šestá branka v sezoně - 3:1!

Zbývající čas se už jen dohrával, a Nepomučtí si tak připsali pátou výhru v sezoně!

Tomáš Karela, hráč FK Nepomuk

Vyhráli jsme zaslouženě, měli jsme hodně šancí, zvlášť v první půli, hosté spíše hrozili z brejků.

FK Nepomuk
Josef Viktora, trenér: První poločas byl jednoznačně v naší režii, a hlavně díky výbornému výkonu brankaře hostí byl výsledek jen 2:0. Do druhé půle jsme vstoupili jako by bylo rozhodnuto a soupeř nás ve 46.minutě potrestal a zápas zdramatizoval - 2:1. Mochtín začal hrát aktivněji a byl ve druhé polovině častěji na míči. Nepouštěli jsme jej však do šancí a zápas, který jsme si sami zkomplikovali jsme dovedli do vítězného konce.