1.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

--

--

37. M. Tvrz , 45. J. Plaček - 9. T. Vimr , 42. M. Demeter
0

Nováček soutěže SK Rakovník B nakonec body udržet doma nedokázal. První poločas skončil nerozhodně a ve druhém se již skóre něměnilo. Rozhodovaly tedy pokutové kopy, ve kterých byl lepší tým hostů SK Zlonice.

Domácí tým do utkání sice vstoupil aktivněji, ale v 7. minutě se hosté dostali k rohovému kopu, ten sice rakovnická obrana odvrátila, ale jen zpět k Vimrovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 0:1. První větší šance domácích přišla v 17. minutě, kdy M. Tvrz předložil míč proti noze Kýzlovi.  Jeho střela byla ovšem zblokována. Ve 30. minutě si na centr Plačka naběhl M. Tvrz a jeho střela orazítkovala horní tyč Kopeckého branky. O sedm minut později vysunul M. Tvrze parádní kolmicí Hertl. Rakovnický útočník střelou mezi nohy nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci, 1:1. Ve 41. minutě hosté využili další standardní situaci, když si na volný kop Vimra naběhl Demeter, 1:2. V nastavení prvního dějství stihl ještě mladík Galia najít přesným pasem veterána Plačka, který z bezprostřední blízkosti nedal svojí hlavičkou brankáři šanci, 2:2.

Ve druhém poločase se již nehrál tak záživný fotbal jako v tom prvním. Domácí tým v úmorném vedru postupně odešel fyzicky. Když vystřídal špílmachr Hertl, tak i ofenziva již nebyla taková. Pěkným fotbalovým momentem se prezentoval v 70. minutě Vimr, který z 25 metrů nastřelil břevno Peškovy branky. Hosté ještě párkrát zahrozili ze standardních situací, ale ty si již domácí obrana pohlídala.

O vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V domácím dresu proměnili jen Plaček s M. Tvrzem. Naopak Krupičkovu penaltu lapil Kopecký a Galia trefil břevno. Hosté proměnili čtyři pokutové kopy z pěti, když jeden zneškodnil Pešek. Bonusový bod tedy putoval do Zlonic.

SK Rakovník B
T. Pešek [-] - Z. Červený [-] , M. Galia [-] , R. Gašpárek [-] , P. Kýzl [-] , M. Rohla [-] (21. K. Kaňák [-] ) - M. Jirásek [-] (74. J. Votroubek [-] ) , R. Hertl [-] (71. P. Faigl [-] ) , M. Krupička [-] - M. Tvrz [-] , J. Plaček [-]