6.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Háj potěšil fanoušky

0

Háječtí fotbalisté měli o víkendu důvod k radosti, protože poprvé v sezoně zvítězili na vlastním stadionu a navíc díky výhře nad Českým Těšínem opustili pásmo sestupu. Ke třem bodům zavelel hned v úvodu Dao, kterého pak ještě střelecky podpořili Vyležík s Lampou.

Nerozhodný stav vydržel na světelné tabuli jen necelých pět minut. Po rohovém kopu Lampy se totiž nádherně pověsil do vzduchu Dao a nechytatelnou hlavičkou rozjásal hájecké příznivce – 1:0. Domácí si potom bez větších obtíží hlídali chatrný náskok, jenže ve 39. minutě se vzadu špatně zajistili a Konečný trestal – 1:1. Swiechovo komando naštěstí přispěchalo s velice ráznou odpovědí. Těsně před přestávkou vybojoval Eršil balon pro Vyležíka, který ho předal do křídla Koligovi a hned si nabíhal do vápna. Kolig pak směřoval centr na přední tyč, kde úřadoval již zmiňovaný Vyležík – 2:1.

Háji navíc skvěle vyšel nástup do druhé půle. Uběhlo pouze pár vteřin, když Staníček čechral míč do šestnáctky, Janíček ho prodloužil k Lampovi a ten zamířil nekompromisně pod víko – 3:1. Poté ovšem domácí viditelně polevili, což se jim mohlo krutě vymstít. Český Těšín ale naštěstí pálil pouze slepými náboji. „Jsem hodně spokojený, protože jsme získali velmi důležité tři body.

Autor textu: Jan Obludník

TJ Háj ve Slezsku
Jiří Swiech (trenér, pro regionopavsko): K zápasu jsme přistoupili svědomitě, když nám vyšel začátek. Po vedoucím gólu jsme se uklidnili a nezaskočila nás ani vyrovnávací trefa soupeře. Docela mě ovšem mrzí, že jsme po třetí vstřelené brance úplně přestali hrát. Hosté si potom vytvořili dost šancí

FK Český Těšín
Richard Beneš (trenér): V Háji nás čekalo vyloženě nepřátelské prostředí.Šest hráčů bylo pryč, to by položilo i silnější mančafty. Snažil jsem se to nějak smontovat, ale nejsem Copperfield Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/bez-sesti-uz-to-tesinu-neslo-20160914.html

J. Bartoš [-] - P. Konvička [-] (87. L. Malcharek [-] ) , P. Kozelek [-] (65. Š. Blažej [-] ) , P. Dao [-] , J. Lampa [-] (76. R. Bystrý [-] ) , L. Komárek [-] (46. I. Janíček [-] ) , R. Staníček [-] , M. Vyležík [-] , Z. Eršil [-] , R. Kolig [-] , O. Matěj [-]

B. Gradek [-] - O. Popelka [-] , J. Lojek [-] , M. Folwarczny [-] , L. Rac [-] (55. J. Zogata [-] ) , M. Sostřonek [-] (37. S. Zogata [-] ) , D. Konečný [-] (85. Š. Szkutek [-] ) , P. Kiška [-] , D. Bolek [-] , I. Kantor [-] , J. Kupczak [-]

ŽK: 49. P. Dao , 79. R. Bystrý - 54. J. Lojek , 67. J. Zogata , 89. M. Folwarczny .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: DUDEK Matěj - ČECHÁČEK Petr, TROJAN Roman.