5.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

Heřmanice otočily zápas a nadále vedou tabulku

0

Heřmanicím se povedl výsledkový obrat ve druhém poločase a zvítězily.

Vedoucí celek z Heřmanic neměl vstup do utkání právě ideální nejprve inkasovali už v 7. minutě, když se Martinčík trefilz přímého kopu - 0:1. Za čtvrt hodiny pak chybovaly rozehrávce a Vlachovič je nemilosrdně za to potrestal - 0:2. Heřmanicím se ale podařilo ještě do přestávky skóre zkorigovat. Po přihrávce Schwarze se dokázal prosadit Půda - 1:2. Vyrovnat se jim v prvním dějství nepodařilo, když jejich snahu zastavila dvakrát branková konstrukce.

Ve druhé části se favorit z Heřmanic nadechl k náporu a podařilo se mu skóre otočit ve svůj prospěch. Nejdříve jimnebyl uznán gól kvůli faulu půdy na brankáře. Pak přišly velké chvíle domácího Schwarze. V 54. minutě parádně v běhu trefil vzdálenější kout vendryňské svatyně - 2:2. V 72. minuta přišel klíčový okamžik střetnutí, když dokázal po Ruskově zaváhání dostat do sítě Šebkův centr - 3:2. Heřmanice pak už své vedení udržely a zůstaly v čele tabulky.

FC Heřmanice Slezská
Jaroslav Mlčoch: Určitě vím, že nám budou podobné zápasy přibývat. Ale tím, že tenhle tým otočil výsledek z 0:2 na 3:2, ukázal, že má obrovskou sílu. Kromě tří gólů jsme totiž nastřelili stejný počet tyčí, a hlavně ukázali kluci vůli. Máme dobrý mančaft Více zde: http://www.fchermanice.cz/news/a-tym-ukazal-ohromnou-vuli-a-charakter-aneb-ani-dvougolove-vedeni-hostum-z-vendryne-k-bodum-nestacilo/

TJ Vendryně
Zdeněk Černek (trenér): Za stavu 0:2 nás mohutně přitlačili. Sevřeli nás tak, že jakmile jsme se dostali k míči, hned jsme o něj přišli. Dvakrát nám pomohlo břevno, nastřelili ho v rozmezí jedné minuty. Tentokrát jsme hráli zezadu, což není náš obvyklý způsob hry. První gól vstřelený Půdou beru, ale druhé a třetí brance předcházely individuální chyby, které nás v posledních zápasech neustále provázejí. Pokud bychom udrželi dvougólový náskok do poločasu, domácí by to měli těžší. I tak však vyhráli zaslouženě, o jejich kvalitě nebylo pochyb. Zdroj: http://fm.denik.cz/fotbal_region/ohlednuti-za-fotbalovymi-zapasy-okresnich-tymu-20160907.html

J. Andrejko [-] - R. Koval [-] , D. Mlčoch [-] , D. Fojtík [10.0] , K. Půda [-] (90. J. Hetto [-] ) , E. Opata [-] (89. J. Strakoš [-] ) , M. Šebek [-] (80. O. Strojek [-] ) , V. Potůček [-] , P. Schwarz [-] (85. A. Effa [-] ) , S. Mantey [-] (90. D. Fedák [-] ) , M. Šimáček [-]

ŽK: 6. R. Koval , 31. E. Opata - 16. J. Chlebek , 50. D. Martynek , 79. F. Przyczko , 88. O. Buzek .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: ČECHÁČEK Petr - MATĚJEK Vojtěch, TABÁŠEK Kamil.