9.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Stařeč otočila zápas v Náměšti B

0

Díky dvoumi slepenými góly Tomáše Zsihovicse si odvezli fotbalisté Starče všechny tři body domů

Náměšť B šla brzy do vedení

Náměšť B se po čtyřech prohrách po sobě dočkala alespoň bodu, což jí stačilo, aby opustila poslední příčku. Stařeč je již na pátém místě, poněvadž vybojovala z posledních čtyř zápasů devět bodů. První poločas sice hosté nadějně začali dvěma nedotaženými akcemi, ale pak už je domácí začali přehrávat. V rozmezí 10-12 té minuty si vypracovali tři gólové šance a jednu z nich proměnili. V 10. minutě totiž dostal Náměšť do vedení Petr Kylíšek -1:0. Hostům chyběl pohyb, přesná přihrávka a nebyli schopni udržet míč. Až po dvacáté minutě trochu vyrovnali hru a vypracovali si jasnou příležitost, která však skončila na břevně. Ještě dvakrát zahrozili hlavou z rohu, ale to bylo v první půli vše. Soupeř byl nadále lepší a vytvářel si další příležitosti. Stav 1:0 po poločase byl pro hosty, vzhledem k obrazu hry, ještě příznivý.

Tomáč Zsihovics se postaral o obrat

Ve druhém poločase se obraz hry změnil, hosté si začali vytvářet převahu i určité střelecké příležitosti. Nedůrazná a nepřesná zakončení však k vyrovnání nemohli vést. Až dvě nádherné střely Tomáše Zshihovicze66. a 69. minutě, skoro jak přes  „kopírák“, z třiceti metrů vedly k otočení skóre na 1:2. Do konce zápasu hosté již hru kontrolovali, k čemuž jim pomohlo i několikero střídání soupeře. Stařeč se výhrou vyhoupla na čtvrtou pozici.

TJ Sokol Stařeč
Prokop František, trenér: První poločas nás domácí přehrávali. Ve druhém poločase se obraz hry změnil, začali jsme si vytvářet převahu i určité střelecké příležitosti. Celkově byl náš výkon sotva průměrný, hrou a hlavně střelbou vynikl jen Zshihovicz a podržel nás i brankář Obůrka