Opakovaný zápas skončil nerozhodně

16

Nedohraný zápas z minulého týdne mezi Bohdalovem B a Dolní Rožínkou, který byl opakován skončil nerozhodně 1:1.

Tomáš Doležal viděl červenou kartu, hosté nedali penaltu

K opakovanému zápasu přijeli hosté vyhrát. Domácí však také neponechali nic náhodě a využili možnosti začlenit do sestavy dva hráče ze soupisky A týmu a sice Tomáše Doležala a na postu druhého stopera Pavla Jaroše. Hosté začali s velkou chutí a obrovským náporem. Rozhodně v této fázi hry předčili Bohdalovské v nasazení, kteří se tak nějak nemohli dostat do hry. Naštěstí domácí brankář Roman Velín měl svůj den a hned několik šancí hostů spolehlivě zlikvidoval. Smolařem zápasu se stal domácí Tomáš Doležal, který nejprve ve 20. minutě ztratil ve středu hřiště míč, svoji chybu chtěl napravit a upaloval ke své brance. Mezitím hosté přes levou stranu domácích,odcentrovali míč před branku Bohdalovských, tam ale v trmě- vrmě na brankové čáře, instiktivně Tomáš Doležal rukou zabránil míči v cestě do Velímovy sítě. Kopala se penalta a Tomáš navíc obdržel červenou kartu a musel do sprch. Slaběji kopnutou penaltu Roman Velín vystihl a spolehlivě ji lapil. Nedlouho poté, opět v nepřehledné situaci vyslal hostující útočník nepříliš prudkou střelu k Velínově pravé tyči a míč, k překvapení všech, skončil v bohdalovské brance 0:1. Domácí se díky oslabení dostávali pod trvalý tlak hostujících hráčů, hned několik sólových brejků zlikvidoval výbornými zásahy Roman Velín. Kdyby první poločas skončil 0:5 pro hosty, nikdo by se nedivil. Koncem poločasu hosté v náporu polevili, hra se vyrovnala,což byl nadějný signál pro Bohdalovské.

Domácí i o desíti vyrovnali

Ve druhé půli jakoby hostům došel dech, začali kupit chyby, opět polehávat po hřišti, což jim ovšem nyní zkušení rozhodčí nebaštili a ukřivděné pokusy o diskuzi, hned v zárodku oceňovali žlutými kartami. Hra se pomalu, ale jistě i přes oslabení domácích vyrovnala, což potvrdil pěkným gólem hlavou po rohovém kopu Bobeš Křesťan a zaslouženě srovnal skóre zápasu na 1:1. V dalším průběhu se toho moc neudálo a obětaví domácí i po vystřídání hned několika hráčů, dovedli zápas do remízového konce, což byl s ohledem na rozdílný průběh obou poločasů, spravedlivý výsledek.

Jak vypadal nedohraný zápas čtete zde.   V Bohdalově B se šlágr kola nedohrál   V Bohdalově, kde se na místní rezervu a druhý tým tabulky III. třídy Dolní Rožínku přišlo podívat 60 diváků zůstal nedohrán! Jak zápas probíhal nám sdělili domácí zástupci klubu.   První poločas byl bohatý na branky

Bohdalovští na příjemně měkkém trávníku chtěli navázat na svoji domácí neporazitelnost a k zápasu přistoupili proto zodpovědně. Podařilo se jim také brzy otevřít skóre utkání když ve 12.minutě Bohouš Křesťan, dorážel úspěšně odražený míč.V 18. minutě se musel červenat domácí brankář Roman Velín, když jen sledoval dalekonosnou střelu po zemi z 25 metrů, která skončila v síti u jeho pravé tyče. Autor střely Macháček tak srovnal na 1:1.Vedení se opět ujali Bohdalovšťí ve 23.minutě, Jardou Neumanem, který proměnil pokutový kop za faul ve vápně. K zajímavé situaci došlo ve 24.minutě, když rozhodčí udělil žlutou kartu hráči Bramborovi za nemístné protesty, ten ovšem nehrál, ale seděl na lavičce hostů. Chvíli poté,podobně jako Bob Křesťan, se dostal ve 28.minutě k odraženému míči Luboš  Šerejch,  prudkou střelou nedal Horákovi v brance hostů šanci a zvýšil na 3:1.Domácí byli v laufu, hned dvakrát hlavičkovali do břevna při zahrávané standartce. Zdálo se, že navýšení skóre je jen otázkou času. Jenže ve 34.minutě nedůraz Lukáše Novotného, znamenal únik hostujícího útočníka po své levé straně, který skončil jeho sražením na hranici vápna. Rozhodčí to vyhodnotil jako penaltu a Chocholáč kontaktním gólem zadělal na zdramatizování zápasu, poločas tak skončil 3:2.   Rozhodčí Nevídal se cítil ohrožen a ukončil v 78. minutě zápas Druhý poločas byl pro všechny zklamáním. Mladý rozhodčí nezvládal neustálé diskuze s hráči, vršil chybu na chybě, zejména byl benevolentní k neustálým protestům hostujících hráčů. Zbytečně šetřil kartami a hráči i funkcionáři na lavičce hostů, si neustálou kritikou říkali o radikální řešení. V této atmosféře se Dolní Rožínce podařilo otočit stav zápasu, když nejprve vyrovnal v 50.minutě Vondruška a zanedlouho vedoucí gól přidal v 56.minutě Bartoněk. To však hosty neuklidnilo, rozhodčí  byl jejich neustálým slovním terčem. V 62. minutě srazili hostující obránci, opět ve vápně, Víťu Pokorného a rozhodčí pískl pokutový kop. K němu se opět postavil Jarda Neuman a vyrovnal stav zápasu na 4:4. K rozhodčímu se seběhl hrozen hostujících hráčů, nevybíravé pokřiky zazněly rovněž z hostující lavičky. Rozhodčí konečně začal jednat a slovně upozornil rozvášněný realizační tým Dolní Rožínky, že pokud budou pokračovat v nadávkách na jeho osobu, ukončí utkání. V nervózní atmosféře fauloval v 75. minutě bohdalovský Václav Novák hráče soupeře a dostal správně žlutou kartu. Ta však byla bohužel již druhá, a tak Vašek musel odkráčet předčasně do sprch. Když pokřiky a urážky z hostující lavičky pokračovaly, k čemuž přispěly i vulgarity diváků z Dolní Rožínky, rozhodčímu došla trpělivost a v 78.minutě ukončil zápas. Něco podobného, za celou mnoholetou historii fotbalu v Bohdalově, viděli diváci vůbec poprvé. O osudu zápasu se tak bude rozhodovat u zeleného stolu. Jaroslav Neuman Hosté přijeli s návyky z první ligy, před zápasem měli v kabině připravené ovoce - my to pak museli dojídat, rozvěšené dresy. Každopádně to byl zápas nezvládnutý ze strany rozhodčího a my teď musíme počkat na rozhodnutí komise, zda vyhrajeme kontumačně, nebo se bude zápas opakovat. Z naši strany super výkon a tímto děkuji klukům. A na stranu hostí - možná kdyby víc hráli a stále si nestěžovali a nediskutovali s rozhodčím, zřejmě by dotáhli zápas do vítězného konce, protože fotbalově jsou dobří. A k fanouškům hostí, obzvlášť k ženskému části publika se vyjadřovat ani nemá cenu - naše závěrečná ironická děkovačka k nim to vystihla nejlépe. Jiří Jokl V utkání mužstev z čela tabulky se hrál bojovný, ale férový fotbal. Bohužel smutným hrdinou byl hlavní rozhodčí. To že pískl tři pokutové kopy, které viděl na celém stadionu jedině on, bylo asi to nejmenší. Že není něco v pořádku nás mělo napadnout před druhým poločasem, když přišel k naší lavičce a řekl nám, že se mu nelíbí hra obou mužstev, ale hlavně našeho (asi že jsme prohrávali 2:3) a že klidně zápas ukončí. Protože ho asi hra obou mužstev dál netěšila, tak utkání v 78. minutě bez zjevného důvodu ukončil. Závěrem k povedené taškařici k trenérovi hostí. Dovolit, jak sám píše "ironickou děkovačku" domácích hráčů před našimi fanoušky, nebyl v daný moment zrovna nejlepší nápad. Možná mohlo být v Bohdalově ještě veselo ...

Sokol Bohdalov B
Alois Matějíček (Bohdalov): Spravedlivý výsledek i z toho důvodu, že z rozhodnutí STK, kdy jednoznačnou chybou rozhodčího jsme byli nuceni opakovat zápas a i když jsme, na rozdíl od Dolní Rožínky, nic nezavinili, byli jsme potrestáni. Přišli jsme totiž o Tomáše Doležala, který bude chybět áčku na jaře proti Jívoví. Museli jsme hrát na domácím hřišti, které již bylo upraveno na zimu a které dostalo, díky měkkému terénu, pořádně zabrat. Dřívější provedené práce se musí, pokud to vůbec dovolí počasí, nákladně zopakovat. Nikdo nám neuhradí náklady na lajnování, na energie-plyn, eletriku a vodu. Co stálo opakování zápasu Dolní Rožínku? Jen pár litrů benzinu souvisejících s jejich dopravou na zápas. Takže aspoň ta remíza, i když tomu průběh zápasu zejména v prvním poločase neodpovídal, je díky Bohu, spravedlivá. Nebrečíme, jenom jsme shrnuli fakta a úsudek, ať si každý udělá sám. Jaroslav Neumam (Bohdalov) Dnes musím poděkovat panu Matějíčkovi, že i za typických podzimních podmínek nám skvěle připravil hrací plochu. Utkání samozřejmě hodně ovlivnilo vyloučení našeho tvůrce hry Tomáše Doležala, který správně dostal červenou kartu za zabránění gólu rukou. Hosté byli první poločas lepší, měli větší chuť po výhře a zásluhou šli do vedení. My si v kabině o přestávce něco řekli a druhou půlku to doslova splnili. Bojovností, obětavostí a týmovou hrou jsme zápas vyrovnali a získali bod - pro nás v podstatě vítězství. Děkuji všem klukům a myslím, že remíze je v konečném důsledku opravdu spravedlivá pro oba týmy. Rožínka je pro mě určitě nejfotbalovějším týmem z celé 3. třídy a favoritem na postup.