14.kolo, Karlovarský | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Nové Sedlo nezvítězilo nad Ostrovem ani tentokrát. Padlo rozdílem jediné branky

0

Téměř čtyři roky nezvítězilo Nové Sedlo nad svým protivníkem z Ostrova. Naposledy se z vítězství radovali hráči ze Sedla na podzim roku 2012. První jarní utkání tak pro hráče ze sokolovského okresu nevěstilo nic dobrého, protože právě v Ostrově byla na pořadu dne jarní premiéra. Novosedelští v ní svoji sérii protáhli, ale určitě se nemají za co stydět. Proti favoritu soutěže odehráli velice kvalitní zápas.

Utkání začalo opatrně, ale postupem času začalo nabírat na obrátkách. Ostrov i Nové Sedlo si vytvořilo několik příležitostí, které mohly skončit gólem, ale dlouho se ve skvělé formě předváděli oba brankáři, tedy jak Sütto na jedné straně, tak Pelech na straně druhé. První branka utkání tak přišla po více než půl hodině hry a postarali se o ni hosté. Míč se totiž dostal na kopačku Patrika Šebla, který propálil brankáře Ostrova a vstřelil úvodní gól zápasu. Do konce poločasu měly ještě obrovské šance Macák a Rychna, ale ani jeden z nich se prosadit nedokázal, a tak se odcházelo do šaten za stavu 0:1.

Ve druhém poločase byla k vidění podobná hra s tím rozdílem, že Ostrovští ukázali svoji zkušenost. Nejdříve se ve 48. minutě prosadil Milan Novotný, který využil zaváhání hostující obrany a bylo srovnáno. za dalších šest minut se domácí celek radoval podruhé. To totiž zamířil přesně Ondřej Nýber a rázem byl stav zápasu otočený. Zkušení domácí borci si hlídali zálety hostujících útočníků a nedovolili jim žádné větší příležitosti ke skórování. Výjimkou byla snad jen šance Macáka. Ani ve své druhé velké příležitosti však hostující hráč nedokázal obstát a Ostrov tak dotáhl svůj jednobrankový náskok až do samého závěru.

TJ Baník Union Nové Sedlo
Zdeněk Joza: Jsem samozřejmě zklamán, protože jsme s Ostrovem znovu prohráli. Taková ostuda to ale nebyla. Věděli jsme, co nás čeká a připravovali jsme se na to. Kluky musím pochválit, protože až na malé výjimky zvládli zápas takticky tak, jak jsem chtěl. Bohužel, kromě koncovky nás stále trápí "dětinské" chyby, kterých se dopouštíme ve chvíli, kdy nejsme pod takovým tlakem soupeře. Kdyby proměnil své šance Macák nebo Radek Rychna, mohli jsme už v poločase vést o dvě branky a měli bychom větší klid. Místo toho jsme domácím nabídli jako na podnose dvě šance v rozmezí několika minut, které zkušeně proměnili. Srovnat mohl v největší šanci znovu Macák a asi bychom to pak už zvládli dohrát do plichty. Prostě jsme chtěli víc...