24.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Chodský Újezd doma opět skolil tým z popředí!

0

Žihle, podobně jako před čtrnácti dny lídr z Nýrska, na půdě Chodského Újezda nepochodila, ten tak nadále drží naděje na udržení se v soutěži.

Žihle na podzim Chodský Újezd porazila výsledkem 4:2 a domácí se dnes prakticky do puntíku pomstili. Přesto paradoxně jako první udeřili hosté. Kouřil našel ze středu naběhnutého Jiřího Maspusta, který již v páté minutě přeloboval Čepeláka. Chodský Újezd se  však nezalekl a brzy se soupeřem srovnal krok. Ladislav Pikl se trhl po levé straně, našel ideální příhrou před bránu Petra Pikla, který již doručil balíček na místo určení. Po čtvrt hodině hry již dokonce domácí vedli. Mráček si narazil znovu s Petrem Piklem a ten dokonal v utkání obrat. Do poločasu navíc Chodský Újezd vedení navýšil. Štěpán Otava natáhl ke střele zpoza vápna a kulatý nesmysl si cestu našel do sítě podél tyče. Na sto přítomných fanoušků tak o poločase začalo tušit, že po Nýrsku z minulého domácího kola může nyní s prázdnou odjet další favorit.

Jenže ten nechtěl dát svou kůži lacinou. V pětasedmdesáté minutě duel zdramatizoval další dvougólový střelec střetnutí Jiří Masopoust. Z dobrých pětatřiceti metrů náramnou střelou využil volný přímý kop a závěrečné minuty tak dostaly náboj. Hosté toho však již více nestihli a jsou tak aktuálně na konci první poloviny tabulky, domácí mají na jediný bod před sebou čtrnáctou Rakovou.

TJ Chodský Újezd
Pikl Petr: „Cenné vítězství. První poločas jsme využili šance, ve druhém již hráli na brejky a zaplaťpánbůh vítězství udrželi.“

TJ Slavoj Žihle
Sedlák Jiří: „Dostáváme hrozně laciné góly. Nejvíce o tom vypovídá naše skóre. Dáme branku a ihned strašně lacině inkasujeme. Takové chyby by neudělali ani žáčci. Fotbalově jsme byli lepší, jenže právě laciným prvním gólem jsme je pustili zpět do hry.“

- M. Trejbal [-] , P. Opava [-] (58. T. Černý [-] ) , M. Beneš [-] , T. Vejvoda [-] - J. Pikl [-] , V. Mráček [-] , L. Pikl ml. [-] , M. Slowik [-] - Š. Otava [-] , P. Pikl [-] - J. Čepelák [-]

J. Bláha [-] - M. Rambousek [-] (81. D. Kunt [-] ) , Z. Kouřil [-] , J. Fidler [-] (66. S. Bláha [-] ) , J. Brož [-] , S. Peterka [-] , J. Masopust [-] , O. Čapek [-] , T. Rambousek [-] , J. Bulín [-] , L. Rázek [-]

ŽK: 85. M. Beneš - 24. S. Peterka , 85. J. Masopust .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Pressl Václav - BÍNA Roman, PETRŽELKA František.