23.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

--

0

Vyrovnaný duel dvou týmů z popředí tabulky zvládli lépe domácí a po dělbě bodů si vzali bonusový bod jako dárek.

Horažďovice na podzim v prvním vzájemném měřeni sil skolily žihelské fotbalisty 2:0, těm se dnes podařilo alespoň částečně pomstít. Oba celky vstoupily do duelu s poměrně pozměněnými sestavami, které poznamenala zranění. Přesto byl úvod velmi divoký. Již ve třetí minutě dostal příhru mezi obránce domácích Josef Nauš a pelášil si to sám na Bláhu, kterého obstřelil ranou na zadní tyč. Jenže Žihle odpověděla velice rychle. Masoupust byl ve vápně nedovoleně atakován a sudí Schneider neváhal ukázat na značku pokutového kopu. Míč si postavil na vyznačené místo Stanislav Peterka a nezaváhal. Oba hráči si mohli další gól připsat na své konto po chvilce. Masopust zatáhl balón do vápna až k brankové čáře po rychlém protiútoku, našel zpětnou přihrávkou pod sebe právě Peterku, který ovšem orazítkoval pouze tyč. Když na druhé straně dvakrát selhal v dobrých příležitostích i Nauš, odcházely oba celky do kabin k vítězství stejně daleko i blízko.

Druhá půle, přestože nějaký vzruch přinesla, již sto přítomným fanouškům gól nenabídla. Nejblíže k němu byl čtvrt hodinky před koncem střetnutí hostující Forman, jeho hlavičku z malého vápna ovšem na brankové čáře stihl zastavit Bláha. Devadesát minut hry tedy rozhodnutí nepřineslo a na řadu přišly pokutové kopy. I ty byly velmi vyrovnané  a nakonec se domácí radovali po výhře 4:3 a 2:1 celkově.

TJ Slavoj Žihle
Sedlák Jiří: „Šancí jsme měli dost, ale remíza je spravedlivá. My hráli řádně oslabení, máme hodně marodů a soupeř, co víme, na tom byl podobně. Do zápasu jsme šli tedy trochu se strachem. Na svůj věk odehrál velmi dobré utkání Fidler.“

FK Horažďovice
Boř Miloš: „Šance byly na obou stranách, remíza je asi spravedlivá. Ale na tom hřišti se opravdu nedá hrát fotbal. Malinké hřiště, umělá tráva, jen nakopávané balóny. Pěkný fotbal to pro fanoušky nebyl.“

J. Bláha [-] - J. Bulín [-] , M. Rambousek [-] , M. Tyr [-] , J. Fidler [-] , L. Rázek [-] , S. Peterka [-] , J. Masopust [-] , O. Čapek [-] , T. Rambousek [-] , J. Brož [-] (76. D. Kunt [-] )

D. Macoun [-] - J. Forman [-] , V. Vrzal [-] - M. Šafanda [-] - J. Nauš [-] , O. Chod [-] - M. Vítovec [-] , M. Forman [-] , J. Boček [-] , M. Lávička [-] (72. M. Boř [-] ) , J. Janouškovec [-]

ŽK: 24. J. Janouškovec , 30. O. Chod .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: SCHNEIDER Josef - DUDA Václav, KOSTELNÍK Lumír.