21.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Pačejov rozhodl šachovou partii jediným tahem!

1

Duel dvou týmů, které nutně potřebovaly bodovat, nakonec rozhodla jediná branka z již pětatřicáté minuty.

Pačejov v prvním vzájemném měření sil na podzim uspěl na půdě soupeře těsně 4:3 a dnes se historie, byť s o poznání méně brankami, opakovala. Ale nepředbíhejme. Oba celky si byly vědomy důležitosti utkání a nastoupily tak ze zajištěných obran. Více vzruchu přinesla až 24.minuta. Nejprve zahrál nebezpečně trestný kop z úhlu domácí Panuška, vzápětí na druhé straně zlikvidoval Kozlík šanci Petra Pikla i následnou dorážku Otavy. Za nedlouho poté posunul Kubaň míč na Josefa Hlůžka a jeho skákavá střela skončila v síti Černého. Jak se později ukázalo, byl to klíčový moment utkání. Těsně před přestávkou mohli domácí své vedení potvrdit, ale střela Kubaně skončila na tyči. Na sto dvacet přítomných diváků tak tušilo, že je ještě čeká drama.

Týž hráč se hned po změně stran dostal do další dobré příležitosti, ale Černý reflexivně nohou vyrazil. Na druhé straně Kozlík vytáhl gólovou střelu Otavovu na roh. Druhý klíčový moment zápasu nastal v 74. minutě. Do brejku se za domácí obranu dostal nejnebezpečnější hráč hostů – kanonýr Petr Pikl. Postupoval sám na Kozlíka, ale ten jeho tutovku zakončenou na bližší tyč bravurně zlikvidoval. Do konce zápasu se již ani jednomu z týmů vážnější příležitost vypracovat nepodařilo, a tak tři nesmírně cenné body zůstaly v Pačejově. Ten tak pokukuje již po první polovině tabulky, hosté jsou předposlední.

TJ Sokol Pačejov
Cihlář Tomáš: „Pro obě mužstva veledůležité utkání o 6 bodů. Žádný tým nechtěl udělat chybu, a tak se vycházelo ze zajištěných obran. Chodský Újezd rozhodně nezklamal. Hrál otevřený fotbal a směrem dopředu byl velice nebezpečný. Nepotvrdil však vizitku týmu, který hodně branek dává a současně hodně branek inkasuje.“

TJ Chodský Újezd
Pikl Petr: „Nezasloužili jme si prohrát. V prvním poločase jsme šance měli, jenže jsme je neproměnili. Ve druhé půli jsme je k ničemu nepustili, ale opět jsme se neprosadili.“

J. Kozlík [-] - P. Hosnedl [-] , V. Panuška [-] , J. Hlůžek [-] , P. Polena [-] , L. Šmrha [-] (78. P. Pavelec [-] ) , V. Klásek [-] , J. Kubaň [-] (90. V. Suda [-] ) , P. Bokr [-] , J. Ticháček [-] , M. Kubaň [-]

T. Černý [-] - M. Trejbal [-] , M. Beneš [-] , L. Pikl st. [-] (62. J. Čepelák [-] ) , T. Vejvoda [-] - M. Slowik [-] , L. Pikl ml. [-] , J. Pikl [-] , V. Mráček [-] - Š. Otava [-] , P. Pikl [-] -

ŽK: 62. L. Pikl st. .
Počet diváků: 121. Rozhodčí: Duda Václav - PENA Miroslav, KOSTELNÍK Lumír.