20.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Pačejov vystrkuje drápky, bodoval v Horažďovicích!

69. M. Boř - 50. M. Kubaň
0

Duel dvou týmů z opačných pólů tabulky po devadesáti minutách hry vítěze neměl, toho tak určily až pokutové kopy.

Na podzim dokázaly Horažďovice Pačejov vyloupit 3:1, ten jim dnes alespoň částečně domácí ztrátu vrátil. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, nikdo nechtěl udělat chybu, která by vedla ke vstřelení branky. Pačejov hrál velmi zodpovědně a bojovně, domácí naopak velmi nepřesně a prakticky neohrozili branku Kozlíka. Diváci, kteří se přímo na stadionu sešli v počtu zhruba 200, tak museli na branky počkat do druhé půle.

A jako první se prosadili hosté. Po levé straně utekl pačejovský Milan Kubaň a skákavou střelou překonal jinak dobře chytajícího brankáře  Rybára. Ve druhé půli fotbalisté Horažďovic zvýšili úsilí, ale hosté urputně bránili jednobrankové vedení. Nakonec ale touha domácích vyrovnat byla korunována vyrovnávací trefou, když Jůda našel přesným kopem z rohového kopu hlavu střídajícího Miloše Boře, který se nemýlil. Hořkou pilulkou pro hosty bylo, že autor vyrovnávací trefy ještě nedávno hájil branku právě Pačejova. Další šance na obou stranách již gólem neskončily.

Na řadu tak přišly pokutové kopy,  které lépe sedli domácím. Těm sice Kozlík první penaltu lapil, jenže jeho spoluhráči si zuby na Rybárovi vylámali dvakrát a k tomu jednou netrefili zařízení.

FK Horažďovice
Boř Miloš: „Pačejov si do Horažďovic přijel pro bod, ale mohl si odvézt i všechny tři.“

TJ Sokol Pačejov
Kozlík Jakub: „Přijeli jsme s cílem bodovat, abychom odskočili od sestupových příček. První poločas nenabídl příliš šancí, hrálo se od vápna k vápnu a gólmani neměli moc práce. Po inkasované brance domácí zabrali a nakonec duel dospěl k penaltám, kde, jak už je naším zvykem, jsme opět neuspěli. Ale za dobrý výkon si vezme cenný bod.“

J. Rybár [-] - J. Forman [-] , O. Chod [-] (74. M. Šašek [-] ) - J. Sova [-] , T. Jůda [-] , A. Vachuška [-] (53. J. Janouškovec [-] ) , M. Šafanda [-] - J. Nauš [-] - J. Boček [-] (61. M. Boř [-] ) , M. Greger [-] , T. Greger [-]

J. Kozlík [-] - P. Hosnedl [-] (85. P. Pavelec [-] ) , V. Panuška [-] , J. Hlůžek [-] , P. Polena [-] , L. Šmrha [-] , V. Klásek [-] , J. Kubaň [-] , P. Bokr [-] , J. Ticháček [-] (61. V. Suda [-] ) , M. Kubaň [-]

ŽK: 90. M. Šafanda - 58. J. Hlůžek .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: Bína Roman - KOURA Radim, BRŮHA Radek.