20.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Chodský Újezd slaví důležité body proti silnému Nepomuku!

3. V. Mráček , 4. P. Pikl , 54. P. Pikl - 32. M. Švec , 50. M. Baran
0

Domácí zvládli duel proti čtvrtému celku tabulky a připisují si i přes ztracené dvoubrankové vedení důležité tři body.

Nepomuk, který je v tabulce čtvrtý, na podzim na svém hřišti udolal Chodský Újezd 3:2 a ten mu dnes vše na chlup stejným výsledkem vrátil. Ale pojďme popořadě. Domácí do utkání vlétli jako velká voda a již ve třetí minutě odcentroval od postranní čáry Otava a na zadní tyči doručil balíček na místo určení Václav Mráček. Jen co se hosté vzpamatovali z úvodního šoku, slavil Chodský Újezd znovu. Po chybě stopera, který ztratil kulatý nesmysl na půlce, se ze strany řítil na Větrovce Petr Pikl a uspěl ranou na přední tyč. Dva tvrdé direkty s favoritem utkání znatelně otřásly a ten se vzpamatoval až po půl hodině hry. Ve vápně si centr našel Miroslav Švec, otočil se a dal svým barvám naději. Více se toho ale již do první půle nevešlo a na dvě stovky přítomných fanoušků bylo v očekávání, jak druhý poločas nakonec body mezi oba soupeře rozdělí.

A byl to Nepomuk, který po pěti minutách hry došel za vyrovnáním. Špatného domácího odkopu využil Michal Baran a začínalo se tak opět od nuly, tedy vlastně dvou. Jenže domácí přispěchali s ještě rychlejší odpovědí. Petr Pikl svým druhým gólem v zápase svým barvám vrátil vedení, když si to k bráně namířil opět z strany, prohnal se kolem obránce a opět zamířil na přední tyč. Jak se později ukázalo, branka to byla vítězná, hosté totiž i přes velký tlak a kvarteto střídání již se zápasem nic udělat nezvládli.

TJ Chodský Újezd
Pikl Petr: „Důležité body, trenér udělal změny, jsme spokojení. Ve druhém poločase jsme přežili jejich tlak. “

FK Nepomuk
Viktora Josef: „Hodnotí se mi to špatně. Po zápase jsme si to hned vyříkali, přijeli jsme hodně nahoře a došlo na to, na co dojít muselo. Nejsme Barcelona, prostě jsme po pár zápasech prohráli, teď to chce rychle zapomenout a soustředit se na příští zápas. Chyběla bojovnost, chyběl tah, byl to od nás špatný výkon.“

- L. Pikl st. [-] , T. Vejvoda [-] , M. Beneš [-] - V. Mráček [-] , J. Pikl [-] , M. Slowik [-] , L. Pikl ml. [-] - P. Pikl [-] , Š. Otava [-] - M. Trejbal [-] , J. Čepelák [-]

FK Nepomuk
Z. Větrovec [-] - J. Kalabza [-] , M. Baran [-] , J. Vosyka [-] (70. P. Váňa [-] ) , J. Kozák [-] , R. Rous [-] (57. M. Baran [-] ) , L. Zajíc [-] , M. Švec [-] (60. J. Rous [-] ) , T. Voráček [-] , P. Panc [-] (83. J. Slach [-] ) , J. Ticháček [-]

ŽK: 60. Š. Otava , 69. V. Mráček , 72. L. Pikl ml. , 79. T. Vejvoda - 41. J. Ticháček , 58. J. Kalabza , 67. M. Baran .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: Špindlerová Zuzana - ŠÁLKOVÁ Helena, ŠTĚPÁN Zdeněk.