19.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Vyrovnaný duel v Kdyni rozhodovaly penalty!

0

Zápas dvou celků ze druhé poloviny tabulky rozhodovaly až pokutové kopy, když se během hry každý ze soupeřů prosadil jednou.

První vzájemný duel obou celků ovládla těsně 2:1 Raková a dnešní duel byl nakonec ještě vyrovnanější, ale nepředbíhejme. Byli to právě hosté, kteří opět zahrozili ihned v úvodu, kdy centr Břicháčka musel vytěsnit brankář na tyč. Od té doby si dávali hráči obou týmů velký pozor nikoho k ničemu nepustit. Až v jednatřicáté minutě hostující obrana přestala hrát kvůli údajnému postavení útočníka v ofsajdu, takže Tomáš Pergl pohodlně zaskóroval. Hosté se snažili o rychlý vyrovnávající gól, ale náznaky šancí končily nepřesnostmi. Těsně před přestávkou ovšem Břicháček našel skulinu v obraně a přesnou přihrávkou oslovil Jakuba Procházku, který s chladnou hlavou srovnal stav. Už se všichni asi viděli v šatně a toho v posledních vteřinách využili domácí k obrovské šanci, kdy střelu z vápna Hamora zastavilo břevno a následnou dorážku do prázdné branky vytočil ven mimo tyče pouze zázrak.

Druhá půle byla spíše velkým bojem a zápas nakonec dospěl k penaltovému rozstřelu. Domácí hrozili pouze ze standartních situací a hosté z nepřesných protiútoků. Za zmínku stojí snad jen šance hostujícího Procházky, který se dostal sám před gólmana, ale zakončil mimo branku. Ostatní akce končily na brankářích, kteří s jistotou vše chytali.

Na penalty vyhráli hosté po šesti sériích 4:5, když se dvakrát zaskvěl zákrokem brankář Svěchota a to znamenalo důležitý druhý bod pro Rakovou do boje o záchranu.

SK Kdyně 1920
Trumpeš Vladimír: „První poločas byl docela dobrý, měli jsme hodně možností, abychom branku dali, tvořili jsme. Ve druhé půli jsme se dostali ze hry a přestala nám fungovat kombinace, remízový zápas.“

TJ Sokol Raková
Janda Pavel: „Pro hosty je druhý bod důležitý do boje o záchranu. Na začátku zápasu zahrozili hosté, pak si již oba celky dávaly velký pozor na zadní vrátka. Ve druhém poločase se nic zajímavého nestalo, pouze se bojovalo ve středu hřiště a obrany vítězily nad útokem. Domácí hrozili pouze ze standartních situací a hosté z nepřesných protiútoků.“

V. Horáček [-] - L. Výškrabka [-] , T. Pergl [-] , K. Šmejkal [-] , M. Výškrabka [-] , J. Iha [-] , K. Hamor [-] (60. J. Schwarz [-] ) , P. Forst [-] (62. M. Janeček [-] ) , R. Mathauser [-] (85. M. Trumpeš [-] ) , J. Koutník [-] , K. Forst [-]

M. Svěchota [-] - J. Procházka [-] , J. Bartoš [-] , J. Silovský [-] (40. J. Lerbletier [-] ) , J. Šilhánek [-] (62. P. Procházka [-] ) , J. Břicháček [-] , J. Rottenborn [-] , A. Vrba [-] (75. L. Bůcha [-] ) , M. Reitspies [-] , V. Štincík [-] , D. Kašpar [-]

ŽK: 30. J. Iha , 35. T. Pergl , 40. K. Forst - 44. J. Lerbletier , 58. D. Kašpar .
Počet diváků: 130. Rozhodčí: Říha Zdeněk - PRESSL Václav, PETRŽELKA František.