19.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Nepomuk dokázal skolit Horažďovice!

10. M. Baran , 75. J. Kalabza (p.) , 80. M. Baran - 18. J. Nauš , 49. J. Sova
0

Domácí zvládli těžký duel dvou celků z vrcholu tabulky a odskočili svému soupeři.

Hosté před svými fanoušky na podzim ovládli první vzájemný zápas 4:1 a osud tomu tak chtěl, že když se soupeři potkali znovu, měli shodný počet bodů. Na dvě stovky diváků tak hnalo své borce za odvetou a ti také do zápasu vstoupili velmi aktivně. Výsledkem byla vedoucí branka již po deseti minutách hry, když Vosyka přihrával za sebe na Michala Barana, který placírkou uklidil kulatý nesmysl kam se sluší a patří. Hosty inkasovaná branka probudila, srovnali hru a poměrně brzy také i skóre. Josef Nauš dostal příhru do pokutového území Nepomuka a zamířil přesně k tyči. Více se toho již do první půle nevešlo a o přestávce se dalo pouze spekulovat, jak zajímavý duel dopadne.

První gól ve druhé půli na sebe nechal čekat jen čtyři minuty. Baroch vyrazil střelu zpoza vápna, Šafanda při dorážce trefil pouze obránce před sebou, míč se však odrazil k Janu Sovovi, který na zadní tyči neměl problém rozvlnit síť. Hražďovice držely nadějný výsledek do pětasedmdesáté minuty. Domácí už už stříleli gól, když míč zachytil rukou stoper a kapitán Chod a nejenže musel předčasně rovnou do sprch, navíc sudí pochopitelně nařídil i poutový kop. Ten proměnil Josef Kalabza a začínal ose tak opět od nuly, tedy dvou. Za dalších pět minut ale přišlo rozřešení. Hosté trochu zazmatkovali v komunikaci mezi gólmanem a stopery, mezi všechny tak vlétl Marek Baran a podél Macouna rozhodl dnešní skvělý duel. Nepomuk je tak čtvrtý se tříbodovým náskokem na páté Horažďovice.

FK Nepomuk
Viktora Josef: „Moc těžký zápas, mají super tým, tři, čtyři hráči tam nemají co dělat, jsou jinde. Musím pochválit mančaft, mají můj respekt. Hožďovice jsou určitě o úroveň pryč. My jsme ale dobře v zimě potrénovali a bylo to znát. Lidem se duel musel líbit. Hosté byli trochu fotbalovější, my jsme to urvali srdcem a bojovností. I rozhodčí to pustil trochu tvrdší a zápasu to jenom prospělo“

FK Horažďovice
Boř Miloš: „Prvních deset byli domácí lepší, zaskočili nás. Pak jsme se srovnali, hra se vyrovnala, ale nezvládli jsme konec, zase jsme vítězství soupeři darovali.“