16.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Roudnice zdolala Nový Hradec po penaltách

0

Úvodní jarní kolo nabídlo zápas dvou týmů ohrožených sestupem. Roli tabulkového favorita nakonec potvrdili hosté z Roudnice, kteří si z hradecké půdy odvezli dva body.

Bleskový nástup Roudnice

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům. Fotbalisté Roudnice byli aktivnější, důraznější a brzy po začátku utkání se dostali do vedení. Ve druhé minutě využil nepřipravenosti domácích Tomáš Vlasák, který překonal brankáře Nového Hradce Jana Sedláčka, a poslal tak Roudnici do vedení. Blesková úvodní branka hosty nabudila k dalším dominantním minutám a prakticky vzápětí se dostali do další nebezpečné šance, skóre se však nenavýšilo.

Během dalšího průběhu poločasu se domácímu Novému Hradci podařilo zachytit tempo hostů a hra se začala vyrovnávat. Nový Hradec si příliš šancí nevypracoval, přesto se domácím podařilo vyrovnat, když svoji šanci v 35. minutě proměnil Tomáš Matějka. Domácí tak prokázali vysokou efektivitu v zakončení, a poločas tak skončil remízou 1:1.

Žádný z týmu nedokázal rozhodnout

Úvodní minuty druhého poločasu patřily podobně jako v první půli hostům z Roudnice. Ti opět hýřili aktivitou, brankáře Sedláčka ale nepřekonali. Domácí nedovolili, aby Roudnice ovládla utkání a v dalších minutách zápasu opět srovnali krok se soupeřem. Ve druhé půli začali hrozit i domácí, kteří hráli s větším klidem i přehledem. Hostujícího gólmana Martina Tomka však nikdo z domácích nepřekonal a zápas skončil po devadesáti minutách nerozhodně 1:1

V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté z Roudnice, kteří si po rozstřelové výhře 3:4 odvezli z Hradce dva body.