20.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Slavia zdolala houževnatý Broumov

0

Hradecká Slavia svého soupeře předčila v aktivitě, přesto po prvním poločase vedle jen o jednu branku. Ve druhé půli se Broumov nadechoval k možnému vyrovnání, branku ale domácí nevstřelili. Po té, co byl jeden z broumovských hráčů vyloučen, hosté přidali druhý zásah a dokráčeli k výhře 0:2

Slavia hledá recept na broumovskou obranu

Fotbalisté Slavie od úvodu hýřili aktivitou a rychlými akcemi proháněli broumovské obránce. Vinou nepřesného zakončení, nebo včasných zásahů domácích obránců se jim ale dlouho nedařilo skórovat. Broumovu se příliš nedařilo podržet míč na svých kopačkách delší dobu, a vytvořit si tak souvislejší tlak. Místo toho se domácí museli uchylovat k záchranným odkopům od vlastní branky. Za své útočné snahy byla Slavia odměněna deset minut před koncem poločasu. V té době se k míči dostal David Veselý a slávistický záložník jako první vyzrál na domácího brankáře Jakuba Drahoráda. Ve zbývajícím čase pohyblivější hosté další branku nevstřelili a poločas skončil jejich těsným vedením 0:1.

Hosté navyšují vedení

Do druhého poločasu vstoupil Broumov mnohem lépe. Domácí zlepšili držení míče a dostávali Slavii pod tlak. Broumov měl několik nadějný příležitostí, které volaly po gólu, i díky brankáři Janu Šebestovi ale Slavia své těsné vedení uhájila. Výraznou překážu postavila domácím do cesty 58. minuta. Tvrdého faulu zezadu se dopustil broumovský záložník Josef Mucha, jeho zákrok rozhodčí ocenil červenou kartou, a Broumov tak dohrával v oslabení.

Slavii se tak mohlo dýchat o něco lépe. Hosté opět převzali útočnou iniciativu a ohrožovali Drahorádovu branku. Důležitou pojistku hosté přidali v 71. minutě, kdy se prosadil záložník David Chobotský. S dvoubrankovým mankem neměli oslabení domácí šanci cokoliv udělat, a Slavia tak vyhrála 0:2.