--

--

--

--

Zápy hrály od 22. minuty proti deseti a vedly 2:0. Nakonec se ale na tři body hodně nadřely

0

Zápský celek se vzhledem k pauze Jiren dostal na první místo tabulky. Ale proti Převýšovu to měl domácí celek těžké - v závěru jim docházely síly a Převýšov i v deseti kousal...

Kalivoda byl u obou branek

Zápy měly možnost vyšvihnout se na první místo. Převýšov ale může hrát vzhledem ke svému postavení v tabulce s čistou hlavou, do Záp rozhodně nepřijeli svěřenci trenéra Hrabíka odevzdaní. Do karet navíc hostům hrálo to, že Zápy přes týden postihly kvůli onemocnění hráčů, kteří tak netrénovali. Domácím se ale úvod povedl na jedničku. Kalivodům centr ve 4. minutě našel přesně hlavu Petrů, který se nemýlil – 1:0. Kalivoda hrál další ze svých skvělých zápasů, ve 14. minutě nabil Svobodovi, Stejskal byl ale pozorný. 22. minuta přinesla důležitý okamžik. Hostující kapitán Jarkovský zastavil unikajícího Jelínka jen za cenu červené karty, Převýšov šel do desíti. A po následném přímáku z velkého vápna , který precizně proměnil Kalivoda, to navíc bylo o dvě branky – 2:0. Zápy se pak proti deseti protihráčům nemohly prosadit, poločas tak dospěl do svého závěru.

Převýšov bojoval

Převýšov se nevzdal. Ve 49. minutě ještě Straka svůj celek svou pohotovostí podržel, ale v 53. minutě bylo sníženo. Straka při výběhu pro míč jen srazil svého spoluhráče Dubna a Urbanec s díky dopravil míč do prázdné brány – 2:1. Kalivoda mohl rychle odpovědět, když jeho střelu zastavilo břevno. Následně se hrál vyrovnaný fotbal, domácí docházely síly, což setřelo rozdíl jednoho muže v poli. A tak to bylo napínavé až do posledního hvizdu, zvlášť, když Zápům nebyl uznán pro ofsajd Matějkův gól z 80. minuty. Převýšov ale na vyrovnání nedosáhl-

SK Zápy
Michal Mašek (trenér): "První poločas byl jasně v naší režii, aktivní hrou jsme dostali soupeře pod tlak a dali rychlý gól ze standardní situace. Ve 22. minutě šel náš útočník sám na bránu, byl faulován, byla z toho úplně jasná červená pro hosty, dali jsme na dva nula a hráli proti deseti. Soupeř se jen bránil. Bohužel do druhé půle jsme nenastoupili úplně ideálně, po zaváhání gólmana Straky se stoperem Dubna Převýšov snížil. Pak se bohužel projevilo to, že přes týden jsme trénovali v devíti, pět hráčů bylo nemocných, hráčům tak v letním počasí docházely síly. Snažili jsme se to řešit nějakými střídáními, ale bohužel jsme se klepali až do konce. I když jsme Kalivodou nastřelili břevno, neuznán nám byl jeden gól kvůli ofsajdu, který asi byl. Vybojované vítězství, ve druhém poločase to nebylo z naší strany úplně ideální, ale i takové zápasy někdy jsou a je důležité je zvládnout. Nejlepším naším hráčem byl střední záložník Kalivoda."