--

Strach ze sestupu zažehnán, Písek zůstává třetiligový!

63. M. Held
0

Jako na horské dráze se asi museli celou tuto sezónu cítit fotbalisté Píseckého FC. Série porážek střídaly bodové hody a naopak. Poslední záchranný krok jim však stále zbývalo udělat a k tomu měli poslední příležitost právě tuto neděli na Admiře. Papírově měli nad soupeřem navrch, Admira už byla jistý sestupující, jak však psáno jest, fotbal nemá logiku a stát se při něm může cokoli. Písek si svůj gól klidu poměrně dlouho připravoval, důležité ale je, že se dočkal.

Písek věděl, jak důležitý zápas jej očekává a o to horší zprávou pro něj byl fakt, že trenér Prášil neměl k dispozici sestavu v ideálním složení. Sezona byla dlouhá a na hráčích se to logicky negativně projevilo. Od začátku chyběl Rendl, ještě v prvním poločase musel odstoupit Milec a po patnácti minutách toho druhého opustil ze zdravotních důvodů hřiště i nejlepší střelec hostů Němec. Admira navíc v první půli nečekaně hrozila a fakt, že už má jistý sestup, jí nijak negativně neovlivnil. Poločasové skóre však ukazovalo bezbrankový stav, nic tedy nebylo ztraceno a naopak v šedesáté třetí minutě to přišlo! Krásnou střelou se prosadil Held a v tu chvíli všichni Písečtí zadoufali, že jeho trefa bude právě tou záchrannou – 0:1. Admira se pokusila jim ještě situaci ztížit, hosté už se ale této šance nepustili. Písek tak završil svou pouť prvním ročníkem ČFL výhrou a usadil se na celkovém třináctém místě. Po chabých deseti bodech z podzimu to znamenalo malý zázrak, k jakým často nedochází. Za vynikající výkony na jaře si ovšem Jihočeši udržení rozhodně zasloužili a nyní jejich fanoušci doufají, že v příští sezóně místo boje o záchranu do poslední chvíle, budou spíše prohánět lídry tabulky.