17.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

Heroický výkon Viléma Frieba znamenal první jarní vítězství domácích

16. V. Frieb , 31. V. Frieb , 66. V. Frieb , 83. V. Frieb - 70. M. Vacek , 76. L. Vostál
0

Do souboje domácí ze Žďáru nad Sázavou vstupovali jako mírní favorité, navíc byli motivovaní špatným vstupem do jara soutěže, který chtěli rychle napravit. I jejich soupeř z Rantířova měl v úmyslu svůj jarní jednobodový zisk rozšířit, nejlépe hned 3-mi body.

Převahu domácích využívá Vilém Frieb, který pálí ostrými

Domácí vstupovali do zápasu s vědomím, že chtějí naplno bodovat, ale prvních patnáct minut utkání byla hra vyrovnaná, bez gólových příležitostí. V 16.minutě převzal Zdeněk Peňáz v rohu hřiště míč, ten si  kolem hráče zasekl a přihrál na penaltu Vilému Friebovi, který z první krásně prostřelil hostujícího brankáře Dominika Fouse – 1:0. Poté se dostali ke slovu hosté, když zahrávali několik standardních situací, ale vše končilo u spolehlivě chytajícího domácí gólmana Františka Svobody. V 31. minutě předvedli domácí hezkou kombinaci, Mário Filippi přihrál do vápna Jelínkovi, ten z první posunul na penaltu Vilému Friebovi a ten polovysokou přihrávku trefil z voleje přesně k tyči branky  Dominika Fouse – 2:0. Zbytek poločasu se dohrával bez výrazných šancí.

Hosté z Rantířova dramatizují utkání dvěma brankami, ale domácí si vítězství nenechají vzít

Domácí vstupují do druhé části zápasu svižně, když hned ve 47. minutě mohl přidat branku Mário  Filippi, ale z deseti metrů přestřelil branku. V 55. minutě další velkou šanci spálil opět domácí útočník Mário Filippi, když hlavičkoval těsně vedle branky. V 57. minutě předvedl Vilém Frieb samostatný průnik obranou, ale nastřelil jen brankáře Františka Fouse. V 62. minutě kdo jiný než agilní Mário Filippi minul hlavou jen těsně branku hostí. Poté zahrozili hosté z několika standardních situací, dobře ale zasáhl brankář František Svoboda. V 66. minutě hosté špatně rozehráli, Jun perfektně našel ve vápně Viléma Frieba a ten už  si věděl rady a zvýšil vedení domácích již na  3:0. V 70. minutě prohrál Růžička hlavičkový souboj, záložník Michal Vacek se dostal do úniku a prostřelil Františka Svobodu mezi nohy – 3:1. V 76. minutě akce hostí jako přes kopírák, tentokrát však běžel sám na Svobodu Lukáš Vostál, nespanikařil a krásně jej přeloboval do branky tzv. padajícím listem. - 3:2. Hostům narostla křídla a převzali na chvíli otěže zápasu. Naštěstí pro domácí v 84. minutě našel Jun před vápnem volného Viléma Frieba, který si zasekl míč kolem obránce a vystřelil na Fouse nepříliš prudkou střelu, jenže brankář hostí střelu podcenil a nešťasně mu proklouzla mezi rukama a skončila v síti– 4:2. Dnes to opravdu Vilému Friebovi lepilo. Jeho výkon by se dal shrnout slovy one man show.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou B
Ladislav Jun, vedoucí mužstva: Dnes jsme si vypracovali snad sedm nebo osm gólových šancí,jen kdybychom je dokázali proměnit. Celé mužstvo podalo velmi slušný výkon a body zůstaly zaslouženě ve Žďáře. Pochvalu zaslouží Vilém Frieb, který dnes hrál s chutí a za to byl odměněn čtyřmi brankami.“

F. Svoboda [-] - R. Štursa [-] , Z. Peňáz [-] (82. L. Bulíček [-] ) , R. Gančev [-] , F. Růžička [-] , P. Machatka [-] - V. Frieb [-] , J. Jun [-] , T. Jelínek [-] - M. Filippi [-] , V. Franěk [-]

TJ Ježek Rantířov
D. Fous [-] - L. Kalný [-] , K. Hula [-] , P. Pavlíček [-] , K. Živný [-] , L. Horáček [-] - J. Kozák [-] (78. M. Klíma [-] ) , M. Vacek [-] , D. Vaněk [-] , L. Vostál [-] (78. J. Vyskočil [-] ) - D. Oberreiter [-] -

ŽK: 72. F. Růžička - 42. L. Vostál .
Hráči zápasu: V. Frieb , M. Filippi .
Místo: Žďár n. S. - tráva. Počet diváků: 30. Rozhodčí: KŘEN Filip - VONEŠ Jakub, BÍLEK Zdeněk.