--

--

Čáslav pohromu odvrátila a může slavit, divize ji nečeká!

0

Nelehký úkol čekal v neděli na domácí Čáslav v utkání s Chrudimí. Vcházela do něj s vědomím, že musí bezpodmínečně vyhrát a navíc doufat v prohru Písku nebo Unionu. Závěr soutěže byl velmi zamotaný a eventualit bylo několik, jistotou tak zůstávalo jen to, že Čáslav musí zvítězit. Chrudim naproti tomu hrála pouze z povinnosti, vzhledem k dobrému umístění v tabulce (páté místo). Na jedné straně tedy stálo čtyřicet bodů a obrovská touha, na druhé padesát osm bodů a naprostý klid.

Čáslav od začátku tlačila co jí síly stačily

Na domácích byla chuť do hry a naděje v dobrý konec patrná už od prvních minut. Bylo tedy nasnadě, že gólové příležitosti brzy přijdou. Do prvních dvou se dostal shodně Týfa, jednou však ztroskotal na obránci Řezníčkovi, podruhé minul. Chrudim se snažila kontrovat, držela míč a chtěla tvořit hru, aktivní domácí ji ale k ničemu nebezpečnějšímu nepustili a naopak sami stále hrozili. Po půl hodině hry se dostal do třetice k zakončení Týfa. Naskakoval ve skvělé pozici zcela osamocen do hlavičky, kterou k velké smůle domácích poslal trestuhodně vedle. Radovat se nemohl ani Kunášek, který svůj únik po levé straně zakončil vedle, a když už to za minutu vypadalo, že přece jen spadne klec, odkopával míč před prázdnou brankou Krčál. Tyto perné chvíle tedy Chrudim ještě vystála a do poločasu už žádné horší řešit nemusela. Byla tedy sice horší, ale díky nerozhodnému stavu stále ve hře. A Čáslav byla stále sestupová.

Poločasová domluva v kabině Čáslavi zafungovala na jedničku

Jak předznamenal nadpis, Čáslavští se o poločase utvrdili v tom, že jsou lepší a že tuto svou převahu prostě musejí v góly přetavit. Osud tomu chtěl, že nemuseli čekat dlouho. Přesněji jen dvě minuty. Tak dlouho totiž trvalo Maxovi, než se dostal ke gólové hlavičce a vůbec se neptal, zda už je po pauze Mrázek dostatečně rozchytaný – 1:0. Chrudim tato facka trochu probrala a začala sama střílet, větší ohrožení domácího brankáře Stehna z toho ale nepramenilo. Nelze říci, že by domácí byli sami po svém prvním gólu zrovna úspěšní, nicméně na Chrudim to tentokrát stačilo. V sedmdesáté minutě se na to už nemohl koukat domácí Čáslavský Tomášek, zpoza vápna napřáhl a pěknou technickou ranou k tyči Mrázka překonal – 2:0. V zápase zatím mlčel elitní domácí střelec Kopecký, vystřídal jej tedy Tomáš Mlynka, který unikl všem obráncům a míč propašoval za Mrázkova záda – 3:0. Domácím už tedy bylo jasné, že první a nejtěžší krok k záchraně už mají za sebou a nezbývalo jim než čekat na informace o zápasech svých soupeřů. Písek je příliš nepotěšil, což se ukázalo naprosto vedlejší ve chvíli, kdy se ukázalo, že Union ano.

Autor reportáže: František Jaroš