15.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

Juřinka se rozešla s Vlachovicemi smírně

18. L. Vadel , 51. N. Škorňa (p.) - 3. Z. Míča , 83. D. Hlavica
0

Záchranářský zápas byl k vidění v Juřince, kam zavítal tým Vlachovic. Ani jeden z týmů na tom není po podzimní části nijak dobře, a proto se dnes hrálo o šest bodů. Hosté v zápase vedli od samého počátku díky brance Míči, ale domácí rychle vyrovnali a ve druhém poločase se z penalty ujali vedení. Remízu pro hosty zachránil 7 minut před koncem David Hlavica.

Vlachovice využily ke skórování hned svou první šanci. Chybnou rozehrávku Pekaře potrestal gólem Zbyněk Míča – 0:1. Vlachovice pokračovaly v aktivní hře, ale další šance zůstaly nevyužity, včetně nastřeleného břevna. V této fázi zápasu stálo při Juřince štěstí. Domácí vyrovnali v 18. minutě, kdy střela Vadela zapadla přesně k tyči -1:1. Na nerovném terénu nadále pokračoval fotbal bez dalších větších šancí.

Ve druhém poločase přišel na hřiště střídající Norbert Škorňa, který hned v 51. minutě proměnil pokutový kop, který byl nařízen za faul na kapitána Petra Škařupu. Hráč Juřinky s přehledem proměnil – 2:1. Vlachovice byly v útlumu a Juřinka měla několik šancí na to, celý zápas rozhodnout. Domácí po rozích trefili dokonce dvakrát břevno a domácí Vavřík nevyužil svůj samostatný únik. Juřinku neproměněné šance nakonec mrzely, protože v 83. minutě přišlo vyrovnání. Po několika soubojích na hranici šestnáctky se míč dostal k Davidu Hlavicovi, který přehodil brankáře Petra Holáně – 1:1. Zápas tak musely rozhodnout penalty. V nich měli více štěstí domácí, když jeden z hostujících hráčů v šesté sérii neproměnil. Dělba bodů ani jednomu z týmů moc neprospěla a Juřinka i Vlachovice budou muset nadále bojovat o své setrvání v soutěži.

SK Vlachovice
Tomáš Kolouch: Dali jsme rychlý gól. Myslím, že to bylo už ve 3. minutě. Kdyby to bylo do 10 minut 0:3, tak by se soupeř nemohl divit. Pak domácí šťastným gólem vyrovnali. Druhý poločas jsme přestali hrát a nakonec jsme vybojovali 1 bod. Ale je to pro nás málo, chtěli jsme body 3.

TJ Juřinka
P. Holáň [-] - T. Vaněk [-] , A. Koleček [-] , J. Koleček [-] , D. Vavřík [-] , J. Grygařík [-] , P. Škařupa [-] , M. Vaculín [-] , D. Štěpán [-] , L. David [-] (46. N. Škorňa [-] ) , L. Vadel [-]

M. Bodlák [-] - T. Kolouch [-] , M. Kořenek [-] (55. D. Hlavica [-] ) , J. Hovězák [-] , J. Nedavaška [-] , M. Doruška [-] , O. Šimoník [-] (57. R. Chovanec [-] ) , Z. Míča [-] , F. Macek [-] , T. Olejník [-] , M. Trčka [-]

ŽK: 42. T. Vaněk - 38. T. Olejník , 61. F. Macek , 90. Z. Míča .
Hráči zápasu: D. Hlavica .
Místo: Juřinka. Počet diváků: 100. Rozhodčí: RYBKA Ondřej - DLOUHÝ Petr, NOVÁK Radek.