6.kolo, Ústecký | Louny | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Krásnodvorští konečně dobili blatenskou tvrz

0

Fotbalisté z Krásného Dvora pořádně překvapili favorita utkání a vezou si  z Blatna tři body. Závěr zápasu byl pořádně divoký, ale ten se jim podařil zvládnout a zaslouženě vyhráli

Hosté šli za svým cílem už v první půli

V dalším kole okresního přeboru zavítal tým Krásného Dvora na horkou půdu do Blatna. Krásnodvorským se ještě nepodařilo ve vzájemných zápasech v Blatně zvítězit, a proto přijeli na tento zápas dost nabuzeni tuto statistiku porušit. Utkání začalo trochu opatrně, ale po vzájemném oťukávaní se mužstva pustila do rychlejší hry. Domácí se ujali vedení už v sedmé minutě po rohu, když se do sítě hostí trefil Marek Malecký. Hosté se ale rychle vzpamatovali a už v deváté minutě pěknou střelou z dvaceti metrů vyrovnali Milanem Hrbíkem. To byla sprcha pro domácí, ze které se špatně oklepávali a ještě do poločasu inkasovali dvě branky. Nejprve ve 33. minutě prošel přes obranu Michal Lesňák a podél brankáře zavěsil. O šest minut později prokličkoval přes tři hráče Milan Hrbík a zvýšil na poločasových 1:3 pro hosty.

Divoký závěr zápasu

Do druhé půle nastoupili domácí nabuzeni k co nejrychlejšímu upravení skóre na přijatelný výsledek. Začali více napadat hosty už na jejich polovině, aby nemohli zakládat útočné akce. Zvláště, když měli výhodu „hry z kopce“ na nerovném blatenském hřišti. Krásnodvorští ale vyprodukovali v 61. minutě pěknou kombinační akci, kdy po faulu u postranní čáry přišel centr do vápna, a oni dvěma pěknými hlavičkami vyšachovali jak obránce, tak brankaře. Osamocenému Jaromírovi Kafkovi už nezbylo nic jiného, než poslat míč do prázdné branky. Hned nato se začaly dít na opačné straně nevídané věci. V 62. minutě odpískal hlavní sudí pokutový kop za faul v malém vápně a domácím se podařilo snížit Miroslavem Krajňákem na 2:4. O devět minut později přišel pád domácího hráče Josefa Kohouta v rohu vápna a rozhodčí tuto „etudu“ spolkl, jako kdyby na ni čekal. Byla nařízena penalta a opět ji Miroslav Krajňák proměnil. Rázem bylo skóre 3:4! V 90. minutě ukázal hlavní sudí asistentovi, že nastaví 6 minut, když přitom první poločas zkrátil o dvě minuty. V 93. minutě se hostům podařilo zvýšit po další pěkné akci na 3:5. Branku vstřelil Jaromír Kavka a zdálo se, že je rozhodnuto.  Opak byl pravdou. V šesté minutě nastavení dokázal nejlepší kanonýr soutěže Josef Kohout snížit na 4:5 a poslední chvíle utkání byly tak ještě hodně dramatické. Ty už si krásnodvorští hráči pohlídali a poprvé dobyli v mistrovském utkání blatenskou tvrz.

TJ Krásný Dvůr
Miroslav Záržický (trenér TJ Krásný Dvůr): Za bojovný výkon si náš tým výhru zasloužil. Je jenom škoda, že se stále dopouštíme mnoha chyb v obranné činnosti, a tím dostáváme zbytečné branky. V utkání se mi také nelíbil jeden zbytečný moment, kdy tak zkušený hráč jako Josef Kohout neunese, že jeho tým prohrává, a za zády rozhodčího skopne našeho obránce a pak se chová, jako by se nic nedělo.