10.kolo, Pardubický | Pardubice | III. třída sk. A, 2015-2016

--

Máteřov doma podlehl Pardubičkám

67. J. Macek , 85. P. Pech (vl.) , 90. R. Tomiška - 24. O. Zelenda , 47. M. Němec , 54. Z. Brus , 88. M. Boháček
0

Poslední zápasy tápající Starý Máteřov hostil Pardubičky, kterým to, naopak konečně začíná šlapat.Oba celky měly před utkáním na svém kontě sedm bodů a tak se dala očekávat zajímavá bitva.

Pietní chvíle na začátku zápasu

Tento zápas zahájila minuta ticha za zesnulého Václava Haňku, dlouholetého správce máteřovského areálu.

Zkraje zápasu se náhodně dostal do šance domácí kapitán Jiří Škrha.Situace měla lehce komický nádech, míč se totiž od obránce hostů odrazil Škrhovi přímo do obličeje, domácí hráč sice postupoval na brankáře, ale otřesen ze zásahu míče nedokázal překonat Koubu, který jeho střelu vyrazil.

Po úvodních deseti minutách se zdálo, že navrch budou mít v zápase domácí.Ale ono pověstné zdání zase jednou klamalo.Pardubičky postupně začaly svého soka přehrávat, což vyústilo v první branku.Psala se 24.minuta, domácí se pokusili vystavit hráče Pardubiček do ofsajdu, to se nepodařilo a Ondřej Zelenda se sám před brankářem nemýlil - 0:1.

Domácím se vůbec nedařily kombinace.Poločas tak skončil zaslouženým vedením hostů.

Skvělý nástup hostů

Vstup do druhé půle měli lepší Pardubičky.Po dvou minutách hry skóroval hlavou po centru neuhlídaný Michal Němec - 0:2.

A o sedm minut později to s Máteřovem vypadalo ještě hůř, Zdeněk Brus totiž zvyšoval na 0:3.

Poté domácí trenér překopal sestavu, do hry se dostali postupně všichni náhradnící a najednou se máteřovští dostávali do tlaku.

V 67.minutě vstřelil Máteřov svou první branku, díky spolupráci střídajících hráčů, po přihrávce Milana Vašíčka vstřelil gól Jonáš Macek - 1:3.

Milan Vašíček pak mohl přidat i branku, ale v sólovém nájezdu na brankáře nastřelil tyč.

V 85.minutě měl hostující obránce Petr Pech opravdu pech, když si nešťastně srazil centr do vlastní sítě - 2:3.

Když v 89.minutě opouštěl, coby střídaný hráč, Miroslav Boháček hřiště, měl důvod k radosti, protože jen chviličku předtím se mu podařilo vstřelit gól a vrátit svému týmu dvoubrankové vedení - 2:4.

V poslední minutě si  domácí útočník Radim Tomiška zpracoval míč, odstavil obránce a střelou z hranice malého vápna korigoval výsledek na 3:4.

Starý Máteřov začal v zápase hrát příliš pozdě a tak si po zásluze všechny body odvezly Pardubičky.

SK Starý Mateřov B
Jiří Škrha (hrající trenér Máteřova): Asi jsme si mysleli, že nám vítězství spadne do klína, ale Pardubičky nás přesvědčily, že umí hrát fotbal.

Autor: L. N.

J. Buňka [-] - V. Janeček [-] , P. Ročnák [-] (77. J. Michal [-] ) , D. Jonáš [-] , J. Škrha [-] - D. Mzyk [-] (67. V. Procházka [-] ) , T. Zach [-] , J. Mzyk [-] (60. J. Macek [-] ) , P. Žďárský [-] - P. Kalous [-] (49. M. Vašíček [-] ) , R. Tomiška [-]