2.kolo, Liberecký | 1.A třída , 2015-2016

--

Zápas byl zrušen

Nováček z Bílé zaskočil favorizovaný Cvikov

0

Při sobotním slunečném počasí se nám představil nováček soutěže z Bílé, který ani náhodou nepřijel do Cvikova s odevzdaných dojmem. Celkový průběh obou poločasů byl naprosto vyrovnaný. Odpovídá tomu i výsledek, kdy se oba celky rozešly s prvním bodem do sezóny 2015/16

Nepřesnosti na obou stranách

V prvním poločase bylo nádherně vidět tradiční novosezónní rozkoukávání. Hra z obou stran byla velice nepřesná, kazilo se mnoho přihrávek a hra celkově vypadala dosti kostrbatě. Přechodová část se nevedla ani jednomu z celků, a proto statistika střel ukazovala pouze dvě střely na každé straně a celkový stav 0-0.

Změna rozestavení byla namístě

Druhý poločas začali domácí výrazně aktivněji, než v poločase prvním. Aktivitou si vybojovali několik standartních situací, ale dobře organizovaná obrana hostí si poradila s každou nebezpečnou situací. Hra se zpřesnila na obou stranách a začal se hrát nádherný kombinační fotbal, což muselo potěšit nejednoho fotbalového nadšence. To trvalo pouze do 60. minuty, kdy po autovém vhazování jeden z hostí podklouzl a domácí Jirák se nádhernou střelou z 25 metrů nemýlil. Hosté ale museli reagovat a došlo na střídání a změnu rozestavení na 4-4-2. Tento taktický pokyn se ukázal být správnou volbou. Domácí ztratili balón a okamžitě přišel centr do vápna, kde svedl vítězný souboj hostující Mohr a povedlo se mu balón dostat až k dobře postavenému Linhartovi, který pohodlně srovnal na 1-1. Domácí se snažili zvrátit stav na svou stranu, ale marně. Naopak v samotném závěru utkání mohli hosté dokonat obrat, ale Jiránek, který běžel sám na brankáře domácích, neuspěl.

FK Cvikov
Zachariáš Jiří - trenér Bílé: "Myslím si, že dnešní utkání mělo dobrou kvalitu a remíza je zasloužená. Obě mužstva se snažila hrát kombinační fotbal, ale bylo vidět, že se jedná o první utkání. U nás to bylo složitější, že máme nových 14. hráčů a dnes nastoupili kluci spolu v této sestavě úplně poprvé. Z mojí strany za nasazení a přístup k utkání spokojenost. Na druhou stranu nás čeká hodně dlouhá cesta, musíme zlepšit zakončení, na můj vkus jsme toho dnes hodně pokazili a mohlo to být určitě veselejší. Ale na úvod bod bereme, zde se moc vyhrávat asi nebude. Musím také kvitovat výkon arbitrů-nechali kluky hrát a moc do hry nezasahovali."

Bílá
Miroslav Novotný - trenér FK Cvikov: vyrovnaný první poločas bez větších šancí na obou stranách, hrálo se v rámci počasí ve velmi slušném tempu ve druhém poločase jsme měli trochu více ze hry na jeho začátku, Jirák vstřelil nádhernou branku střelou z 25 metrů v 60. Minutě, bohužel se nám nepodařilo vstřelit ze dvou výborných příležitostí ještě alespoň jednu branku a to se v konečném účtování ukázalo jako rozhodující, když nejprve těsně minul branku Pěnička a po něm nastřelil po krásné individuální akci hostujícího brankáře Brenn, hosté moc šancí neměli, ale přesto se radovali v 66. Minutě, kdy se po nešťastně odraženém míči trefil Linhart, hosté byli nebezpeční spíše v brejkových situací, na šance jsme si asi o ten gól zvítězit zasloužili, ale hosté podali dobrý výkon a po herní stránce byla asi remíza zasloužená, hosté měli větší produktivitu a nám se povedla vstřelit bohužel jen jedna branka a to znamená ztrátu 2 bodů z domácího prostředí

FK Cvikov
J. Machačný [-] - P. Brenn [-] (66. E. Coufal [-] ) , M. Červenka [-] (75. J. Moravec [-] ) , M. Vávra [-] , T. Kaiser [-] , R. Pěnička [-] - K. Kutloch [-] (89. J. Satrapa [-] ) , T. Bobelák [-] , J. Jirák [-] - J. Vacek [-] , L. Kuběj [-]

Bílá
M. Doležal [-] - V. Hauer [-] , M. Kauška [-] , P. Bulíř [-] , R. Feurich [-] - P. Tomeš [-] (62. A. Mohr [-] ) , M. Kotrman [-] , J. Bendák [-] (68. D. Machek [-] ) , M. Linhart [-] , M. Cverčko [-] - J. Jiránek [-]

ŽK: 89. J. Moravec - 90. J. Jiránek .
Místo: Cvikov. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Kowalik Kryštof - ČURDA Michal, PAVLŮ Milan.