3.kolo, Jihomoravský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

--

Spravedlivá remíza

0

Souboj dvou celků , kteří v prvním kole nebodovaly viděl Rousínov. Utkání bylo velice zajímavé, plné nasazení a brankových příležitostí. V zápase se nakonec konala dělba bodů, což pro Viléemovice znamená zisk prvního krajského bodu v historii.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný a v první větší šanci se objevili hosté ,ale hlavička Grosse po centru Vorlického gólmana Slováka nepřekvapila.V 10 minutě  se k míči dostal domácí Paulík a střelou zpoza šestnáctky otevřel skóre utkání 1:0.Ve 20  minutě centroval do pokutového území Gross jeho centr ,ale nikdo netečoval.Domácí  se také ocitli v šancích,ale naštěstí je nevyužili.Po těchto akcích se hra odehrával spíše mezi šestnáctkami.Ve 40 minutě měli hosté možnost zahrávat přímý kop míč si postavil Vorlický, mířil však nad.V poslední minutě první půle nakopl P.Mikšovský dlouhý míč až na Vorlického ,ten přihrál do pokutového území ,Pernica míč netrefil, tak jak si představoval ,odražený míč se dostal ke Grossovi,který propálil vše co mu stálo v cestě a srovnal na 1:1.

Druhý poločas začali lépe domácí,kteří se snažili zvrátit stav utkání ve svůj prospěch a tak si vytvořili několik šancí, ale bez gólového efektu.Domácí obranu zaměstnával hlavně rychlý Gross,kterého obránci zastavovali často až za cenu faulu,ale ze zahrávaných standardních situací hosté nic nevytěžili..V 74 minutě  se domácí objevili ve velké příležitosti ,ale brankář Urbánek reflexivně míč vyrazil. Běžela 80 minuta .a přímý kop zahrával Vorlický, na jeho centr si naskočil Pernica,ale jeho hlavička šla těsně vedle.Když v 89 minutě domácí nevyužili svou šanci zápas skončil celkem zaslouženou remízou